قدم بعدی برای خانه های هوشمند؟ انرژی هوشمند

قدم بعدی برای خانه های هوشمند؟ انرژی هوشمند

ما در عصری زندگی می کنیم که تقریباً همه چیز می تواند “هوشمند” باشد. تلویزیون، چراغ‌ها، یخچال و حتی دستگاه پخش غذای حیوان خانگی شما همگی می‌توانند از طریق برنامه‌ای روی گوشی شما به‌صورت بی‌سیم کنترل شوند.

اما انرژی دقیقا چگونه می تواند هوشمند باشد؟ با اتصال Wi-Fi یا بلوتوث، محصولات جدید به شما این امکان را می دهند که مدارهای تابلوی برق خود را از طریق تلفن خود نظارت و کنترل کنید.

می توانید مدارها را روشن یا خاموش کنید، مصرف انرژی هر مدار را کنترل کنید و اتوماسیون ها را تنظیم کنید. این ممکن است در نگاه اول چندان ارزشمند به نظر نرسد. اما تعدادی پنل خورشیدی یا یک باتری خورشیدی را به ترکیب اضافه کنید، و همه چیز جالب تر می شود.

کسب اطلاعات بیشتر: پول دیجیتال: چیست، چگونه کار می کند، انواع و مثال ها

آیا پنل های خورشیدی می توانند در هزینه شما صرفه جویی کنند؟

به درک تاثیر خورشیدی که می تواند بر خانه شما بگذارد علاقه دارید؟ برخی از اطلاعات اولیه را در زیر وارد کنید، و ما فوراً یک تخمین رایگان از صرفه جویی در انرژی شما ارائه خواهیم کرد.

نیکول مدونا، معاون مدیریت محصول برای قدرت با ساوانت، یکی از شرکت‌های تولیدکننده، «این اساساً به صاحب خانه یا کاربر نهایی این امکان را می‌دهد که انرژی خود را در خانه خود با کنترل مدارهای خود کنترل کند و بتواند مصرف انرژی خود را مشاهده کند. این فناوری، به CNET گفت.

انرژی هوشمند چیست؟

انرژی هوشمند مانند داشتن یک کنترل از راه دور برای تابلو برق است، با این تفاوت که می‌توانید از آن کنترل از راه دور در هر مکانی استفاده کنید و می‌تواند بیشتر از روشن یا خاموش کردن چیزی انجام دهد.

Mathieu Buscaylet، مدیر کسب و کار دستگاه های متصل برای توزیع خانگی و تجاری با Schneider Electric، یک شرکت متخصص در اتوماسیون دیجیتال و مدیریت انرژی، “در واقع می توانید یک بار اختصاصی را در سطح پانل کنترل کنید. می توانید این کار را در سطح دوشاخه انجام دهید.” به CNET گفت.

بیشتر سیستم‌های انرژی هوشمند برای انجام سه کار طراحی شده‌اند: کمک به صرفه‌جویی در هزینه‌های برق، بهینه‌سازی خروجی پنل‌های خورشیدی و ارائه تصویری از مصرف انرژی خانه‌تان. اما شما نیاز به ارتقاء تابلو برق دارید.

شما می توانید یک ماژول انرژی هوشمند را به مدارهای جداگانه روی تابلوی برق موجود خود وصل کنید یا فقط کل تابلو برق خود را با یک پنل هوشمند جدید جایگزین کنید.

مهم نیست با چه نوع سیستمی استفاده می کنید، اساساً می توانید تمام بارهای انرژی خانه خود را از طریق یک برنامه روی تلفن خود کنترل کنید. همچنین می‌توانید داده‌های بی‌درنگ و تاریخی در مورد مصرف انرژی خود را مشاهده کنید.

رندی جانسون، مدیر ارشد فروش داخلی در اسپان به CNET گفت: «این به شما بینش و درک درستی از رفتار انرژی شما می دهد. “اگر درک درستی از کاری که در خانه انجام می دهید ندارید، چگونه می توانید این پس انداز را پیدا کنید؟”

مزایای سیستم انرژی هوشمند چیست؟

بزرگترین مزیتی که با انرژی هوشمند خواهید دید، داشتن سیستمی است که به شما کمک می کند مصرف انرژی خود را به طور موثر مدیریت کنید، با هدف نهایی صرفه جویی در هزینه در قبض برق.

اما اگر وسیله نقلیه الکتریکی یا پنل های خورشیدی داشته باشید – یا هر دو، احتمالاً مزایای بیشتری خواهید دید. در اینجا برخی از مزایایی است که با انرژی هوشمند خواهید دید.

مدیریت بار

برخی از افراد زمانی که تحت فشار زیادی هستند بهترین عملکرد را ندارند. همین امر را می توان در مورد سیستم برق خانه شما نیز گفت. لازم نیست همه چیز را یکجا اجرا کنید. و انجام این کار کارآمد نیست. حتی چیزهایی که به برق وصل هستند اما روشن نیستند، گاهی اوقات هنوز برق مصرف می کنند. با خاموش کردن مدارهایی که از آنها استفاده نمی کنید، در مصرف انرژی کارآمدتر می شوید و به مرور زمان اندکی در هزینه صرفه جویی می کنید. اکثر سیستم‌های انرژی هوشمند به شما امکان می‌دهند این کار را خودکار کنید. می‌توانید هر چیزی را که در خواب استفاده نمی‌کنید خاموش کنید، و سپس صبح دوباره روشن می‌شوند.

از نرخ استفاده در زمان اوج خودداری کنید

بیشتر سیستم‌های انرژی هوشمند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به شما کمک می‌کنند تا حد ممکن در مصرف انرژی کارآمد باشید. این شامل محاسبه نرخ زمان اوج استفاده می‌شود، زمانی که برخی از شرکت‌های برق در ساعاتی که تقاضای زیاد است، هزینه بیشتری برای برق دریافت می‌کنند. انرژی هوشمند می‌تواند به شما کمک کند ارزان‌ترین زمان‌ها را برای شارژ EV، روشن کردن ماشین ظرفشویی یا حتی تهیه شام پیدا کنید.

خورشیدی خود را بهینه کنید

اگر پنل های خورشیدی با باتری خورشیدی دارید، یک سیستم انرژی هوشمند می تواند به شما کمک کند بیشترین بهره را از تولید برق خود ببرید. یک باتری خورشیدی اساساً یک مخزن انرژی به شما می دهد که می توان از آن برای ذخیره و حذف انرژی در صورت لزوم استفاده کرد. سیستم‌های انرژی هوشمند با باتری کار می‌کنند و انرژی را از ذخیره‌سازی بیرون می‌کشند و آن را به هر جایی که بیشتر نیاز است، هر زمان که مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد، می‌برند. چیزهایی مانند شارژ EV یا روشن کردن AC خود از خورشید ممکن است بسیار ارزان تر از خرید انرژی از شبکه باشد. همه چیز در مورد تخصیص صحیح انرژی برای به دست آوردن بیشترین سود برای دلار است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 46 = 48