This is the coldest place on earth

این سردترین مکان روی زمین است

سردترین مکان روی زمین می‌تواند تنها در دو دقیقه یک سرگردان بد تجهیزات را از سرمازدگی رنج ببرد. ناسا می‌گوید به این دلیل است که این منطقه از فلات قطب جنوب شرقی می‌تواند به دمای 135 درجه فارنهایت زیر صفر برسد و این در یک شب صاف زمستانی است. با این حال، شگفت‌انگیزتر این است که این منطقه از جهان در واقع سردتر می‌شود.

قرار گرفتن در معرض چنین دمای شدیدی نیاز به آمادگی و تجهیزات کافی برای زنده ماندن بدون آسیب طولانی مدت به بدن شما دارد. قرار گرفتن در معرض دمای 95 درجه فارنهایت زیر صفر به تنهایی می تواند تنها در دو دقیقه شما را دچار سرمازدگی کند. بنابراین، در دمای 135 درجه فارنهایت پایین تر، سردترین مکان روی زمین می تواند شما را با سرعت بیشتری رنج بکشد.

کسب اطلاعات بیشتر: چرا زبان چینی یاد بگیریم؟ دلایل اصلی برای یادگیری ماندارین

این دماها شگفت‌انگیز هستند زیرا حتی بسیار سردتر از برخی از دماهایی هستند که سیاره سرخ در طول زمستان می‌بیند، و از ما دورتر از خورشید است! از زمانی که ناسا در سال 2013 دما را در آنجا ثبت کرد، این مکان به سختی به سردترین مکان روی زمین تبدیل شده است.

اکنون، تقریباً ده سال بعد، هیچ چیز تغییر نکرده است، که جالب است زیرا دمای جهانی در سراسر جهان قطعاً در آن بازه زمانی تا حدودی افزایش یافته است. بنابراین، شما را متعجب می‌کند که تا چه زمانی این منطقه از کره زمین تحت تأثیر مسائل جاری تغییرات آب و هوایی قرار می‌گیرد.

یا، شاید ما از یکی از بسیاری از واکنش‌های تغییرات آب و هوایی که مردم طی سال‌ها به آن دست یافته‌اند، استفاده کنیم. در هر صورت، واقعاً نباید تعجب آور باشد که بدانیم سردترین مکان روی زمین جایی در وسط قطب جنوب است. در واقع، بسیار مناسب است که سردترین مکان روی سیاره ما نیز شاید یکی از دورترین مکان‌ها از تمدن باشد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

44 + = 52