What do you expect from your first mammogram?

از اولین ماموگرافی خود چه انتظاری دارید؟

ماموگرافی نوعی معاینه است که شامل مقدار بسیار کم اشعه برای اسکن سینه ها است. در این نوع معاینه از اشعه ایکس برای عکس برداری از تمام جنبه های پستان استفاده می شود و اطمینان حاصل می شود که هیچ علامت هشدار دهنده ای وجود ندارد که نشان دهنده مشکلی مانند سرطان سینه باشد.

به زنان توصیه می شود پس از رسیدن به سن 40 سالگی شروع به انجام ماموگرافی سالانه کنند. به خواندن ادامه دهید تا بیشتر در مورد آنچه درگیر است بدانید.

راهنمای سریع ماموگرافی

در زیر چند نکته مهم در مورد انجام ماموگرافی ذکر شده است. اطلاعات زیر آنچه را که می توان انتظار داشت، نشان می دهد که می تواند هنگام آماده شدن برای این نوع معاینه مفید باشد.

گام به گام

اول و مهمتر از همه، مرکز مراقبت های فوری یا دفتر مراقبت های اولیه، تمام شرایط بهداشتی از قبل موجود و همچنین شرایط فعلی را بررسی می کند. بررسی تاریخچه سلامتی بیمار ممکن است مورد بحث قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که ماموگرافی علائم هشداردهنده‌ای را که ممکن است در وضعیت متوسط صدق نمی‌کند بررسی کند.

در مرحله بعد از بیمار خواسته می شود تا از کمر به بالا لباس بپوشد. این تضمین می‌کند که تصاویر گرفته شده بدون ابهام هستند و اسکن‌های دقیقی ایجاد می‌کنند. همچنین توصیه می‌شود از استفاده از لوسیون‌ها یا عطرهای با بوی شدید خودداری کنید، زیرا این کار می‌تواند اسکن‌ها را تغییر دهد.

پس از آماده شدن بیمار، یک تکنسین پزشکی آموزش دیده وارد اتاق می شود و صفحات پزشکی را بین هر پستان قرار می دهد. این صفحات به نگه داشتن هر سینه در هنگام عکسبرداری کمک می کنند. گفته شده است که فشار کمی از صفحات وارد می شود، اما نباید درد داشته باشد.

پس از گرفتن همه تصاویر، که معمولاً بیش از 10 دقیقه طول نمی کشد، بیمار آزاد است که لباس بپوشد و آنجا را ترک کند. البته شرایطی وجود دارد که در آن تصاویر باید دوباره گرفته شوند.

چیزهای دیگری که باید بدانید

وقتی نوبت به انجام ماموگرافی می رسد، دانستن این نکته مفید است که خود قرار ملاقات زیاد طول نخواهد کشید. اغلب اوقات این ترس وجود دارد که برای همیشه باقی بماند. با این حال، معمولا بیشتر از یک قرار ملاقات 30 دقیقه ای نیست.

می‌توان به راحتی از انجام ماموگرافی سالانه صرفنظر کرد، اما این قرار ملاقات آنقدر سریع و نسبتاً بدون درد است که ارزش انجام آن را دارد. ماموگرافی می تواند در تشخیص علائم هشدار دهنده اولیه سرطان سینه بسیار مفید باشد. در این موارد، به پزشکان اجازه می دهد تا از آن پیشی بگیرند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 22 = 25