Can all teeth be implanted?

آیا می شود همه دندانها را ایمپلنت کرد

در روزهای اولیه توسعه کاشت دندان، جایگزینی تک دندان بحث برانگیز بود و جایگزینی کامل قوس هنوز مطرح نشده بود. اما امروزه، هر دوی این موارد رایج هستند، به این معنی که شما می توانید از ایمپلنت دندان برای جایگزینی یک دندان یا تمامی دندان ها استفاده کنید.

با سفارشی سازی اندازه و رنگ، دیگر نگران این نخواهید بود که کسی متوجه کاشت دندان های شما شود و با این روش لبخندتان بی حد و حصر خواهد بود.

ایمپلنت دندان کامل دهان یک روش بهینه برای جایگزینی تمام دندان های یک فک یا کل دهان است که هر دو فک را شامل می شود. این نوع درمان دندانپزشکی یکی از سخت ترین روش ها برای تکمیل کار بوده و از این رو، دقت برای یک نتیجه موفقیت آمیز بسیار حائز اهمیت است. پس اکثر دندانپزشکانی که این نوع درمان را ارائه می دهند، متخصصینی حرفه ای و بسیار با تجربه هستند.

چگونگی ایمپلنت کامل دندان ها

در مواردی که تمام دندان ها نیاز به تعویض دارند، درمان کامل دهان با استفاده از ایمپلنت می تواند راه حل موثری برای بسیاری از بیماران باشد. روش کاشت کامل دهان یکی از تنها راه‌ های بازیابی کامل ظاهر، راحتی و عملکردی است که از طریق دندان ‌های طبیعی به دست می‌آید. قیمت ایمپلنت دندان با توجه به تعداد ایمپلنت های مورد استفاده متفاوت خواهد بود.

ایمپلنت کامل دندان ها معمولا شامل مراحل زیر است:

مراحل تشخیصی و برنامه ریزی که ممکن است چندین هفته طول بکشد. متشکل از اشعه ایکس، سی تی اسکن، برنامه ریزی و طراحی لبخند است.

  • قرار دادن ایمپلنت های دندان در فک بالا که به طور معمول بین شش تا هشت طول می کشد.

  • قرار دادن چهار تا شش ایمپلنت در فک پایین

  • ساخت پل های موقت ثابت

  • دندان های سرامیکی بادوام و طبیعی که با استفاده از پیچ یا سمان به این ایمپلنت ها متصل می شوند.

چه انتظاری می توان از درمان ایمپلنت کامل دهان داشت؟

به طور کلی، روند درمان می تواند تا حد زیادی بر اساس شرایط منحصر به فرد، ترجیحات و اهداف شما متفاوت باشد. این فرآیند با قرار دادن ایمپلنت های دندان در استخوان فک شروع می شود. تکنولوژی مدرن دندانپزشکی به دندانپزشک اجازه می دهد تا در همان روز کاشت ایمپلنت، بریج های موقت ثابت را روی ایمپلنت ها قرار دهد. این فناوری به بیماران امکان انتقال دندان بدون شکاف از دندان های مشکل دار یا از دست رفته به مجموعه ای زیبا از دندان های موقت را تنها در یک جلسه می دهد. سرانجام، ایمپلنت نهایی و دائمی عملکرد و راحتی را به طور کامل برای بیمار بازیابی می کند. برای اجرای راحت می توانید ایمپلنت دیجیتال را انتخاب کنید.

نگهداری از ایمپلنت های جدید

تمیز کردن و رعایت بهداشت دهان و دندان برای ایمپلنت جدیدی مشابه فرآیند مراقبت از دندان های طبیعی است. بیماران می توانند با دو بار مسواک زدن در روز، کشیدن نخ دندان به طور منظم ، استفاده از واترپیک، معاینات دندانپزشکی و تمیز کردن حرفه ای به راحتی دندان های جدید خود را حفظ کنند.

لازم به ذکر است که ایمپلنت ها مانند دندان های طبیعی پوسیدگی ندارند. به افرادی نیز که دندان های خود را به یکدیگر فشرده یا دندان قروچه دارند، نایت گارد برای کمک به محافظت از دندان های جدید ارائه می شود. نایت گارد یک نگهدارنده پلاستیکی است که در شب برای جلوگیری از تماس دندان های بالا و پایین با یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

در نهایت توجه داشته باشید هنگامی که برای ایمپلنت کردن تمامی دندان های خود به یک مرکز تخصصی مراجعه می نمایید، می توانید روی دائمی بودن این راه حل حساب ویژه ای باز کنید. هرچه سریعتر راه حل جایگزینی دندان خود را انتخاب نمایید، زودتر می توانید با لبخندی درخشان به روال معمول زندگی خود بازگردید.

اشتراک گذاری

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: چرا احتمال ابتلا به مشکلات دهان و دندان در افراد سیگاری، 6 برابر بیشتر از بقیه است؟ – آرپسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 7