فیلتر تصفیه استخر چیست و چه کاربردی دارد

در این مطلب قصد داریم درباره فیلتر تصفیه استخر صحبت کنیم. اگر شما پاکیزگی آب درون استخر و جکوزی مکان مد نظرتان برایتان مهم است واجب است تا این مطلب را مطالعه نمایید. انواع فیلترهای تصفیه آب استخر و جکوزی دارای مدل های مختلف با برندهای متعددی می باشند. از این رو هر کدام از این محصولات کارایی و ویژگی های منحصر به فرد خودشان را دارند.

فیلتر تصفیه استخر چیست

این محصولات به طور کل باعث تصفیه آب استخر و جکوزی شما با استفاده از مواد ضد عفونی کننده می شود. در نتجه باعث می شود تا لحظات خوشی را برای شما به ارمغان بیاورد و استخر شما را به یک محیط دلنشین تبدیل کند تا بتوانید از یک آب تنی حسابی نهایت لذت را ببرید. یکی از مواردی که هنگام خرید این محصولات باید در نظر بگیرید میزان فشار آن است که نسبت به مساحت استخر سنجیده می شود. این مهم نقشی اساسی در کنار میزان فشار آب و موقعیت نصب دستگاه به جهت عملکرد دستگاه ایفا می کند.   با تاسیسات بانک در ادامه همراه باشید تا درباره فیلتر تصفیه استخری اطلاعات مهمی کسب نمایید و پاسخ سوالات خود را در رابطه با این محصول بیابید.

انواع فیلتر تصفیه استخر

همانطور که اشاره شد فیلتر تصفیه استخر در انواع و مدل های مختلفی تولید و به بازار عرضه می گردد.این محصولات با استفاده از موادی همچون ازن، کلر و همچنین دیگر مواد باعث فیلترسازی آب و از بین بردن آلاینده های آن می شود. دستگاه تصفیه آب استخر با ازن یکی از پرفروش ترین مدل های این محصولات محسوب می شود. استفاده از این فیلترها جزو ساده ترین روش تصفیه آب استخر محسوب می شوند. حال به سراغ بررسی انواع فیلتر تصفیه استخری می روم تا ببینیم کدام یکی از این مدل ها می تواند برای مناسب باشد.

رایج ترین انواع فیلتر تصفیه می توان به سه مدل فیلتر شنی استخر، فیلتر تصفیه دیاتومه و فیلتر تصفیه کارتریجی اشاره کرد. هر کدام از این مدل ها ویژگی ها و کاربرد خاص خودشان را دارند که در ادامه به نقد و بررسی هر یک از این محصولات خواهیم پرداخت. از سرشناس ترین برندهای این محصولات می توان به فیلتر تصفیه استخر ایمکس، فیلتر تصفیه استخر هیوارد و فیلتر تصفیه استخر اینتکس اشاره کرد. تمامی مدل ها با میزان فشار های مختلف این برندها در وب سایت تاسیسات بانک با مناسب ترین قیمت موجود می باشد.

انواع فیلتر تصفیه استخر

فیلتر شنی استخر

این مدل از فیلتر تصفیه استخر با استفاده از عمل فیلتراسیون ذرات کوچکی مانند رسوبات، شن و ماسه، فلزات و دیگر موارد را از آب جداسازی می کند. تقریبا حدود 60 درصد از بدنه استوانه ای شکل این دستگاه از شن های لایه بندی شده سیلیس تشکیل شده است. درجه خلوص این لایه بندی چیزی در حدود 98  درصد تخمین زده می شود. وجود شن های سیلیس از عبور آلاینده ها به درون آب جلوگیری می کند.

نحوه عملکرد این دستگاه بسیار ساده می باشد. چرا که آب از یک طرف وارد می شود و پس از تصفیه از سمت دیگر خارج می شود. مواقعی است که در عمل تصفیه اختلال به وجود می آید. در صورت بروز این مشکل باید برعکس عمل تصفیه یا بکواش را انجام دهید. به این عمل شست و شوی فیلتر شنی نیز می گویند. برعکس عمل تصفیه اگر آب از سمتی مخالف وارد شود باعث از بین رفتن آلاینده ها می شود. از این مدل به عنوان فیلتر تصفیه آب استخر ماهی نیز استفاده می شود. انواع فیلتر شنی استخر متناسب با فشار و نحوه فیلتراسیون دسته بندی می شوند که این موارد شامل فیلتر شنی تند، کند و فیلتر تصفیه شنی با نرخ بالا می باشد.

فیلتر کارتریجی استخر چیست

این مدل از فیلتر تصفیه، فیلتر میکرونی نیز نام دارد. از این فیلتر در زمانی که میزان آلاینده ها کمتر از 100 PPM باشد مورد استفاده قرار می گیرد. به این مدل فیلترهای عمقی نیز گفته می شود. به این دلیل که جریان آب به صوره مودی از لایه خارجی به سمت لایه داخلی حرکت می کند. در نهایت ذرات کوچک در لایه داخلی قرار می گیرد و در نتیجه آب با شفافیت بالا خارج می شود. فیلتر تصفیه کارترجی ظرفیت جداسازی کمتری و طو عمر پایین تری نسب به سایر مدل ها دارد. همچنین قابل شست و شو نیز نمی باشند.

مزایا و معایب فیلتر دیاتومه

یکی از سوالات مصرف کنندگان این است که تفاوت بین این مدل با دیگر محصولات چیست. این مدل از فیلتر تصفیه استخر ذرات بین 40 الی 100 میکرون را فیلتر می کند که معمولا دانه های درشت محسوب می شود. از دیگر موارد مهم این است که ماهی یکبار باید این فیلتر تعویض شود تا بتواند بازدی حداکثری خود را حفظ نماید. زمانی که آلاینده ها به میزان بالایی برسد آنگاه می توانید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. بنابراین می توان یکی از معایب این مدل فیلتر تصفیه را تعویض تند به تند آن در هر ماه نام برد که می تواند آزار دهنده باشد. از طرفی یکی از قابل توجه ترین مزایا دستگاه سطح فیلتاسیون و ضد عفونی کننده بی نظیر آن است که در مدت زمان کوتاه تری نسبت به سایر مدل ها آبی شفاف و زلال را بدون کوچک ترین آلاینده ای در اختیار شما می گذارد. همچنین به منظور بهره مندی بیشتر از فیلتر دیاتومه، این محصول باید طی 8 ساعت در هر 24 ساعت فعالیت کند. جهت مشاهده انواع فیلتر تصفیه دیاتومه می توانید به صفحه این محصول مراجعه کنید و خرید فیلتر تصفیه استخر را به ثبت برسانید.

نصب فیلتر تصفیه استخر

نصب این دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. مدل های مختلف با ظرفیت فشار های متنوع عملکرد متفاوتی نیز دارد. از این مهم است تا با توجه به ابعاد و فشار، دستگاه را در محل مناسب خود نصب نمایید. چراکه اندازه و فاصله لوله در بازدهی اهمیت ویژه ای دارد. جهت مشاهده راهنمای نصب فیلتر تصفیه استخر می توانید از دفترچه راهنمای محصول کمک بگیرید و با توجه به استانداردهای موجود به نصب دستگاه بپردازید.

همچنین ابعاد و اندازه به عنوان یکی دیگر از مهم ترین ویژگی ها جهت خرید فیلتر تصفیه استخری بررسی می شود و از اهمیت بالایی برخوردار است. چراکه ابعاد و اندازه دستگاه نسبت به گنجایش و ابعاد استخر مورد بررسی قرار می گیرد. در نتیجه با پارامتر های معینی مشخص می شود که کدام مدل و با چه میزان فشار، دبی ی ظرفیتی مناسب استخر و جکوزی مورد نظر شما می باشد. در نتیجه اندازه فیلتر تصفیه استخری می تواند در میزان عملکرد دستگاه و عمل فیلتراسیون نقش داشته باشد. همچنین میزان فاصله فیلتر از استخر و اندازه لوله ها نیز در تعیین عملکرد دستگاه ضروری و حائز اهمیت می باشد.

چگونه فیلتر تصفیه را برای استخر انتخاب کنیم

همانطور که اشاره شد انواع فیلتر تصفیه استخری در اندازه های متفاومت با مدل ها و مقادیر مختلف نظیر دبی، فشار و ظرفیت طراحی و تولید می شوند که هر یک از آن ها کاربرد مختص به خودش را دارد. به جهت انتخاب مناسب ترین فیلتر برای استخر و جکوزی لازم است تا چند نکته مهم را در نظر بگیرید و با محاسبه مقادیری محصول مورد نظر خودتا را پیدا نمایید.

نحوه انتخاب فیلتر تصفیه استخر

از این رو در قدم اول ابتدا باید با استفاده از حجم استخر و ساعت کارکرد دستگاه محاسباتی را انجام بدهید. در قدم اول میزان حجم استخر یا جکوزی خودتان را باید بر ساعت کارکرد فیلتر تقیسم نمایید. عدد بدست آمده معمولا بین 6 الی 8 ساعت متغیر می باشد. این عدد دبی عبوری می باشد. در قدم بعدی میزان دبی عبوری که در ابتدای کار بدست آوردید را بر میزان ریت سرعت مجاز که عدد ثابت 35 متر بر ساعت می باشد تقسیم کید. خروجی بدست آمده سطح فیلتراسیون استخر مد نظرتان است. حال با استفاده از دو خروجی یعنی دبی ورودی و سطح فیلتراسیون می توانید محصول خود را انتخاب نمایید.

باید به این مورد توجه داشت که میزان خوجی های بدست آمده همیشه ثابت نیستند و با توجه به معیار های مختلفی دست خوش تغییرات می شوند. برای مثال سرپوشیده یا باز بودن استخر، نوع استخر (منظور عمومی یا خصوصی بودن آن است). همچنین دیگر موارد نظیر سطح آلودگی از جمله مواردی هستند که باعث تغییر محاسبه می شوند. با مراجعه به صفحات انواع فیلتر تصفیه استخری در تاسیسات بانک و با بررسی ویژگی ها و مشخصات فنی می توانید این موارد را مشاهده کرده و با خروجی های بدست آمده تطبیق نمایید.

قیمت فیلتر تصفیه استخر

در نهایت به سراغ بررسی قیمت فیلتر تصفیه استخر می رویم. با توجه به مدل ها، برند ها و میزان فشارهای مختلفی  که انواع فیلتر تصفیه دارد، بدیهی است که بها و ارزش هر کدام از آن ها با هم متفاوت باشد. با مراجعه به وبسایت تاسیسات بانک می توانید از قیمت پک کامل تصفیه استخر مطع شوید و محصول خود را خریداری نمایید.

فروشگاه اینترنتی تاسیسات بانک عرضه کننده مستقیم انواع محصولات تاسیسات ساختمان با مناسب ترین قیمت می باشد. تمامی محصولات این فروشگاه با تضمین اصل بودن و دارای کارت گارانتی ارائه می گردد. همچنین کالای مد نظر شما در کوتاه ترین زمان و در هر کجای ایران که باشید برای شما ارسال می گردد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 82 = 88