Why is ‘Other’ in my iPhone storage taking up so much space and how do I clear it?

چرا «Other» در حافظه آیفون من فضای زیادی را اشغال می کند و چگونه آن را پاک کنم؟

اگر کاربر آیفون هستید، اکنون با انتخاب Settings، سپس General و سپس iPhone Storage، فضای ذخیره سازی خود را بررسی کنید.

احتمالاً دسته‌های قابل تشخیص زیادی را خواهید دید که فضای ذخیره‌سازی شما را می‌خورند – برنامه‌ها، عکس‌ها و غیره. اما یک دسته، اغلب نسبتاً بزرگ وجود دارد که ممکن است نگرانی هایی را ایجاد کند: «سایر».

خاکستری روشن است و اغلب بخش قابل توجهی از فضای ذخیره سازی موجود را نشان می دهد.

“Other” چیست؟

برای جزئیات بیشتر، به پایین بروید و روی دسته «سایر» ضربه بزنید (در سمت راست در انتها). چیز زیادی نمی گوید – فقط شامل حافظه پنهان، گزارش ها و سایر منابع در حال استفاده توسط سیستم است. خیلی روشن کننده نیست

گزارش‌ها سوابقی از اقدامات انجام شده روی تلفن‌های ما یا توسط آن‌ها هستند. برای مثال ممکن است تلفنی ثبت کند که به یک شبکه WiFi متصل است، یک اتصال بلوتوث با دستگاهی برقرار کرده، از برخی داده ها نسخه پشتیبان تهیه کرده یا یک صفحه وب را باز کرده است. در بیشتر موارد، فایل‌های گزارش رکوردهای ساده‌ای هستند که فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند – اغلب فقط چند مگابایت.

با این حال، حافظه پنهان می‌تواند برای مسدود کردن فضای ذخیره‌سازی «سایر» شما مشکل بزرگ‌تری باشد.

وقتی رسانه‌هایی مانند فیلم و موسیقی را در آیفون پخش می‌کنیم، گوشی تا حد امکان محتوا را دانلود می‌کند. یکی از دلایل اصلی این امر به حداقل رساندن چرخ چرخشی مخوفی است که هنگام بافر شدن محتوا مشاهده می کنید.

تمام این محتوا (که به آن “کش” گفته می شود) باید در جایی ذخیره شود و به سرعت دستگاه شما را پر می کند.

این محتوای کش به طیف گسترده ای از برنامه ها از جمله مرورگر وب شما (مانند سافاری، کروم یا فایرفاکس) و برنامه هایی مانند فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و تیک تاک گسترش می یابد.

چرا اینقدر فضا را اشغال می کند؟

در حالی که به نظر می‌رسد داده‌های ذخیره‌شده در حافظه پنهان به فضای زیادی نیاز ندارند، شگفت‌انگیز است که محتوای رسانه‌ای استریم شده چقدر می‌تواند بزرگ باشد – بدون ذکر برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی غنی از تصویر که ما بسیار دوست داریم.

نگاهی به لیست برنامه ها و تخصیص فضای ذخیره سازی آنها به سرعت نحوه مصرف فضای ذخیره سازی را نشان می دهد. به عنوان مثال، در این اسکرین شات بالا، می بینید که فیس بوک 2.17 گیگابایت مصرف می کند.

با این حال، اگر به اپ استور نگاه کنیم، می گوید که برنامه فیس بوک فقط به ۲۵۵.۴ مگابایت نیاز دارد. بنابراین به نوعی برنامه 1.9 گیگابایت اضافی را اشغال می کند. این 1.9 گیگابایت اضافی از کجا می آید؟ احتمالاً حافظه پنهانی از تصاویر، ویدیوها و سایر محتواهایی است که گوشی شما مجبور بوده است در حافظه خود ذخیره کند تا بتوانید بدون مواجه شدن با چرخ چرخان مخوف “بافر” در فیس بوک حرکت کنید.

چگونه «Other» را پاک کنم یا از شر آن خلاص شوم؟

موثرترین راه حل نیز رادیکال ترین راه حل است. برای به حداقل رساندن واقعی فضای ذخیره سازی «سایر»، باید از تلفن خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، آن را بازنشانی کنید و در نهایت، گوشی خود را از نسخه پشتیبان بازیابی کنید.

این فرآیند بیشتر فضای ذخیره سازی «سایر» مورد استفاده در آیفون شما را حذف می کند، اما کمی زمان و تلاش می گیرد.

چگونه می توانم جلوی بزرگ شدن آن را در آینده بگیرم؟
متأسفانه، فایل‌های کش با رایج‌ترین استفاده‌های آیفون دوباره ایجاد می‌شوند. اما مواردی وجود دارد که می توانید برای کاهش مصرف ذخیره سازی انجام دهید.

اگر مایل به تنظیم مجدد نیستید، سعی کنید برنامه ها را با استفاده از فضای کش آیفون خود کاوش کنید.

برنامه های رسانه های اجتماعی نقطه شروع خوبی هستند زیرا اغلب تصاویر و ویدیوهای زیادی را در حافظه پنهان ذخیره می کنند. در حالی که اکثر آنها گزینه ای برای حذف داده های حافظه پنهان خود ارائه نمی دهند، حذف و نصب مجدد برنامه همه فایل های کش را حذف می کند.

یکی دیگر از مقصران احتمالی مرورگر وب شما است (معمولاً Safari در اکثر آیفون ها).

از منوی تنظیمات، به Safari بروید و “Clear History and Website Data” را انتخاب کنید. با این کار بیشتر داده های کش مرتبط با مرورگر وب شما حذف می شود.

اگر از مرورگر دیگری مانند کروم یا فایرفاکس استفاده می‌کنید، مراحل را با آن مرورگر در تنظیمات تکرار کنید.

عالی. آیا نکات و ترفندهای ذخیره سازی آیفون دیگری وجود دارد؟

اگر می‌خواهید ادامه دهید، پیام‌های قدیمی و iMessages را حذف کنید.

پیام‌های نوشتاری استاندارد حداقل فضای ذخیره‌سازی را اشغال می‌کنند، اما عکس‌ها و ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده بین خانواده و دوستان می‌توانند در طول زمان فضای ذخیره‌سازی قابل توجهی را مصرف کنند.

در قسمت تنظیمات، به پیام‌ها و سپس به گزینه تاریخچه پیام بروید. پیش‌فرض این است که پیام‌ها را برای همیشه نگه دارید. تغییر این مدت زمان کمتر می تواند فضای مورد نیاز را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

گزینه نهایی این است که برنامه ها را بارگذاری کنید. آیفون های مدرن به شما این امکان را می دهند که برنامه های کم استفاده را حذف کنید. اگرچه این لزوما استفاده شما از حافظه پنهان را کاهش نمی دهد، اما می تواند فضای ارزشمندی را آزاد کند.

هیچ راه حل ساده ای برای مدیریت استفاده از حافظه آیفون وجود ندارد. به حداقل رساندن عکس‌ها و ویدیوها کمک خواهد کرد، اما فضای زیادی به برنامه‌ها و داده‌های ذخیره‌شده آن‌ها اختصاص داده شده است.

اما با مراقبت دقیق، می‌توانیم بدون نیاز به پاک کردن دستگاه‌هایمان، از مصرف غیرمنتظره فضای ذخیره‌سازی استفاده کنیم.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 2