What is heavy transport

حمل و نقل سنگین چیست؟

جابجایی و حمل بار فوق سنگین به تمام نقاط کشور

 

حمل و نقل سنگین و فوق سنگین یکی از مهمترین خدماتی است که در کشور برای انتقال و جابجایی محموله های خاص ، محموله های مربوط به پتروشیمی و نیروگاه ها و مواردی از این قبیل مورد نیاز است . انتقال این محموله ها دارای شرایط ویژه و بعضا نیاز به زمانی حدود 1-2 ماه نیز می باشد که بر اساس نوع محموله می تواند متغیر باشد.

در ایران تنها 3-4 شرکت حمل و نقل امکان انتقال محموله های سنگین و فوق سنگین را دارند که همین موضوع اهمیت این خدمات را به وضوح نمایان می کند . در این مقاله قصد دارید در خصوص یکی از شرکت های متخصص در زمینه حمل و نقل سنگین و خدمات انتقال محموله بزرگ اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه نماییم.

شرکت حمل و نقل آنی بار به عنوان متخصص برتر در خصوص جابجایی های سنگین و فوق سنگین به صورت همه روزه امکان جابجایی های درون شهری و بین شهری را برای شما فراهم می نماید.

 

خودروهای مخصوص حمل سنگین

 

برای حمل و نقل سنگین و انتقال تخصصی محموله های بزرگ ، خودروهای باربری مخصوص نیز مورد استفاده قرار میگیرند که هر یک از این خودروها بر اساس توانایی های آنها مورد استفاده قرار میگیرند.

 

همانطور که گفته شد ، تریلی کمرشکن از مهمترین خودروهایی است که برای حمل و نقل محموله های سنگین مورد استفاده قرار میگیرد. کمرشکن ها دارای انواع مختلفی هستند که به صورت زیر می باشد :

 

 • کمرشکن 5 محور
 • کمرشکن 7 محور
 • کمرشکن 9 محور
 • کمرشکن 11 محور

 

این خودروها از نظر ابعادی و توان حمل بار با یکدیگر متفاوت هستند و انتخاب خودروی مناسب برای جابجایی های فوق سنگین از مهمترین موارد میباشد . از همین جهت ، برای حمل بار با کمرشکن فقط کافیست با شماره های مجموعه آنی بار در تماس باشید تا پس از بررسی حضوری محموله شما بهترین گزینه برای انتقال محموله شما فراهم شود.

 

علاوه بر کمرشکن ، بوژی نیز مورد استفاده قرار میگیرد که در ادامه به بررسی آن پرداخته میشود.

 

حمل و نقل فوق سنگین با بوژی

 

یکی از دستگاه های بسیار مهم در حمل و نقل بوژی می باشد که امکان بارگیری و انتقال محموله های متفاوت در ابعاد و تناژ بسیار بزرگ و سنگین را فراهم می نماید.

معمولا از بوژی برای انتقال محموله های فوق سنگین با وزن حدود 100 تن و بالاتر استفاده میشود . علاوه بر این ، برای انتقال محموله هایی که ابعاد بزرگی دارند نیز از این خودروی باربری استفاده میشود. برای تردد بوژی قوانین بسیاری وجود دارد . به عنوان مثال ، برای حمل محموله های با وزن بالا ابتدا وزارت راه مسیر هایی را در نظر خواهد گرفت که فاقد پل ، تونل و مواردی از این قبیل باشند زیرا وزن زیاد محموله سبب فشار زیادی به این سازه ها می شوند. علاوه بر این ، برای تردد این محموله ها باید تیم های اسکورت و همچنین تیم های راهسازی همراه محموله باشند.

 

بر همین اساس ، انتقال فوق سنگین تنها توسط یک شرکت مطمئن و با تجربه باید انجام گردد تا از بروز حوادث و مشکلات جلوگیری شود.

مجموعه آنی بار به عنوان متخصص انتقال محموله های فوق سنگین به صورت همه روزه مشاوره و خدمات اجرایی انتقال این محموله ها را در اسرع وقت انجام خواهد داد . تنها کافیست با شماره 57669-021 در تماس باشید.

 

 

حمل و نقل محموله ترافیکی و سنگین

 

یکی از خدماتی که مجموعه آنی بار به صورت تخصصی به هموطنان گرامی ارائه می نماید حمل بار ترافیکی است . در حمل و نقل بار های ترافیکی ، محموله های بزرگ که از ابعاد استاندارد بزرگتر هستند به صورت تخصصی بارگیری و ارسال می شوند.

 

برخی از محموله های ترافیکی به صورت زیر می باشند :

 

 • حمل و جابه جایی آهن آلات در تناژ بالا
 • حمل و جابه جایی دکل های مخابراتی
 • حمل و جابه جایی لوازم و تجهیزات راه سازی مانند آسفالت تراش
 • حمل و جابه جایی لودر و بلدوزر
 • حمل و جابه جایی نوار نقاله
 • حمل و جابه جایی سنگ های معدنی
 • حمل و جابه جایی کانکس و خانه های پیش ساخته
 • حمل و جابه جایی انواع تانکر
 • حمل و جابه جایی سازه های فلزی بزرگ

 

برای حمل بار ترافیکی نیز موارد و قوانین خاصی وجود دارد . محموله های ترافیکی به 4 نوع تقسیم میشوند :

 • ترافیکی از عرض
 • ترافیکی از طول
 • ترافیکی از ارتفاع
 • ترافیکی از وزن

 

بر اساس نوع محموله مجوز های انتقال آنها توسط مجموعه آنی بار دریافت می شود و برای ارسال محموله به نقاط مختلف کشور اقدام میشود.

 

بهترین بیمه نامه برای انتقال محموله های سنگین

 

یکی از مهمترین مواردی که در زمان جابجایی های سنگین و فوق سنگین باید مورد توجه قرار گیرد استفاده از بیمه نامه با سطح پوشش بسیار بالا می باشد. شرکت های حمل و نقل معمولا از بیمه نامه هایی با پوشش معقول استفاده می نمایند اما شرکت حمل و نقل آنی بار برای ارسال محموله های سنگین و فوق سنگین به نقاط مختلف کشور از بیمه ایران قانون تجارت با بلاترین سطح پوشش استفاده می نماید تا در صورت بروز حادثه امکان جبران خسارات به صورت کامل فراهم شود.

 

بیمه نامه مورد استفاده در حمل و نقل سنگین و فوق سنگین امکان جبران خسارات چند 10 میلیاردی را به سادگی تا بالاترین حد ممکن فراهم می نماید . از همین جهت حمل و نقل سنگین آنی بار بدون دغدغه و با بالاترین ایمنی انجام میشود که انتقال فوری محموله ها را ممکن می نماید.

 

 

حمل بار سنگین چگونه انجام میشود ؟

 

برای انتقال و جابجایی محموله های سنگین و فوق سنگین ، بر اساس نوع محموله و شرایط آن خودروی مناسب برای انتقال انتخاب می شود.

در حمل و نقل سنگین از انواع کمرشکن و یا از بوژی استفاده می شود که هر یک دارای شرایط خاص و نحوه استفاده خاص خود هستند . پس از انتخاب خودروی باری بر اساس قوانین حمل و نقل در کشور باید مجوز های خاصی برای انتقال این محموله ها دریافت شود.

علاوه بر این ، تردد محموله های سنگین و فوق سنگین بر اساس قوانین تنها در ساعات مشخص و از مسیر های مشخصی انجام میشود . از همین جهت ، حمل و نقل سنگین و فوق سنگین باید توسط شرکت و مجموعه ای متخصص و با بهترین کیفیت از مهمترین موارد است . در حمل و نقل محموله های سنگین برای مشاوره با کارشناسان و متخصصین مموعه آنی بار می توانید از طریق شماره 57669-021 اقدام نمایید.

 

 

برچسب ها : باربری,حمل و نقل,سنگین

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 41 = 49