بهترین نوع تشک برای افراد کمردردی چیست؟

خوابیدن روی تشک فرسوده یا نامناسب به مرور زمان منجر به ایجاد یا تشدید کمردرد می شود. از آنجایی که تشک نامناسب نمی تواند حمایت کافی را از بدن فراهم کند، باعث تشدید درد در نقاط فشار بدن شده و یا به ستون فقرات شما آسیب می رساند. همه ی اینها در نهایت وضعیت کمردرد شما را بدتر خواهد کرد.

از طرفی خرید تشک، صرفا برای تسکین کمردرد و بدون توجه به ترجیحات فردی، راحتی خواب شما را قربانی می کند!

بنابراین شما به خرید محصولی نیاز دارید که هم راحتی و هم پشتیبانی کافی را از فرم بدن فراهم می کند. خرید تشک از یک برند معتبر نظیر تشک رویال به کاهش کمردرد شما کمک می کند. همچنین به ساختار ستون فقرات اجازه می دهد تا واقعاً در طول شب استراحت کرده و ترمیم شود.

بدون شک درمان و مدیریت کمردرد ناشی از افزایش سن ، صدمات یا مشکلات سلامتی برای ادامه مسیر زندگی سالم و فعال بسیار مهم است. خرید تشک مناسب برای مدیریت کمردرد امری ضروری است. در ادامه در خصوص بهترین نوع تشک جهت رهایی از شر درد های مزمن کمر، بیشتر توضیح خواهیم داد.

چگونه بفهمیم تشک فعلی باعث ایجاد کمردرد می شود؟

اگر حس می کنید کمردرد شما از تشک فعلی تان نشأت می گیرد زمان آن رسیده که به خرید یک تشک مناسب فکر کنید. اما چگونه بفهمیم تشکمان باعث کمردرد شده است؟ برای این کارچند راه وجود دارد:

مثلا هنگامی که درد کمر بعد از خواب روی تشک ایجاد شده یا بدتر می شود، این یک علامت مشخص برای تعویض آن است. همچنین اگر در طول شب بی ‌قرار هستید و کیفیت خواب چندان خوبی ندارید، این ویژگی نیز نشان می‌ دهد تشک شما برای کمرتان خوب نیست.

یا اگر دیرتر به خواب می روید یا کمتر خواب عمیق را تجربه می کنید یا برای خوابیدن به گذاشتن چند بالش در زیر بدن و پاهای خود نیاز دارید احتمالا ایراد از سطح خوابتان است.

یک سوال مهم دیگری که باید هنگام خرید تشک از خود بپرسید این است که آیا هنگام خواب احساس راحتی کامل می کنید یا خیر؟

اگر احساس می کنید تشک شما ناهموار شده یا به هر نحوی از بدن شما حمایت کافی ندارد احتمالا باید به خرید یک مدل از محصولات جدید بازار فکر کنید. در چنین شرایطی خرید تشک طبی اصفهان از فروشگاه تشک رویال مد برای رهایی از کمردرد پیشنهاد می شود.

نحوه انتخاب تشک مناسب برای کمردرد

بیماران مبتلا به کمردرد هنگام خرید تشک باید محصولی را انتخاب کنند که با تمام استانداردهای لازم برای راحتی و حمایت هر چه بیشتر از کمر و ستون فقرات، مطابقت داشته باشد. تا به آنها اجازه دهد خواب شبانه خوبی داشته باشند. به طور کلی هیچ نوع یا مدل واحدی وجود ندارد که برای همه افراد مبتلا به کمردرد مناسب باشد.

تحقیق در مورد تشک مناسب برای کمردرد و در کنار آن در نظر گرفتن ترجیحات شخصی در نهایت می تواند تعیین کند که کدام گزینه برای شما بهترین است.

در گذشته، پزشکان اغلب خوابیدن روی زمین یا خوابیدن روی تشک های بسیار سفت را برای بیماران کمردردی توصیه می کردند. اما آمارها نشان می دهد بیمارانی که روی سطح های خیلی سفت می خوابند همچنان از کمردرد رنج می برند.

از طرفی تشک های نرم نیز کیفیت خواب لازم برای این افراد را فراهم نمی کنند. زیرا ممکن است آنقدر در عمق آن فرو بروید که مفاصل شما در طول شب پیچ خورده و کمردرد شما بدتر شود!

ویژگی های بهترین نوع تشک برای کمردرد چیست؟

کمردرد می تواند ساعت بیولوژیک بدن شما را بهم بزند. زیرا نمی گذارد در شب خواب راحتی داشته باشید. بنابراین، پیدا کردن محصولی که به کاهش یا جلوگیری از این درد کمک می کند، برای ارتقای کیفیت زندگی شما لازم است.ویژگی هایی که هنگام خرید تشک باید در نظر بگیرید

به طور کلی بهترین تشک برای کمردرد محصولی است که متناسب با نیازها و ترجیحات فرد مبتلا به کمردرد باشد. مهم ترین عواملی که باید در خرید تشک رویال مناسب کمردرد در نظر بگیرید، تیپ بدنی، وضعیت خوابیدن و سفتی ایده آل برای شما است. در اینجا به دیگر ویژگی ها اشاره می کنیم:

  • پشتیبانی کافی

افرادی که با کمردرد دست و پنجه نرم می کنند باید از نحوه پشتیبانی تشک خود مطمئن باشند. خرید تشک با ویژگی حمایتی و پشتیبانی کامل از بدن ، به شما اجازه نمی دهد در لایه های آن فرو بروید. بنابراین ستون فقرات شما در یک راستا قرار می گیرد و احتمال بیدار شدن به علت تشدید کمردرد کاهش می یابد.

ویژگی پشتیبانی کافی از محصولی حاصل می شود که بتواند ستون فقرات شما را به درستی تراز کند و از فرو رفتن بیش از حد باسن و کمر در لایه های آن جلوگیری کند.

دراز کشیدن در موقعیت‌ های مختلف روی تشک به ما این امکان را می ‌دهد تا بدانیم واقعا چقدر حمایت ‌کننده است و آیا برای کاهش فشارعملکرد خوبی دارد یا خیر.

تیم مشاور تشک رویال مد هر مدل تشک را برای نیازهای شخصی مشتریان بررسی می‌ کند تا کاملا از پشتیبانی، احساس راحتی و عملکرد بالای آن مطمئن باشد. به طور مثال تشک طبی اصفهان موجود در این فروشگاه یک انتخاب عالی برای افراد دچار کمردرد است.

  • درجه سفتی متوسط

میزان سفتی نشان دهنده درجه نرمی و سفتی تشک است که هنگام دراز کشیدن روی آن احساس می شود. سوالی که بسیاری از مردم در هنگام انتخاب محصول برای کمردرد می پرسند این است که آیا تشک های سفت واقعا برای مشکلات سلامت کمر بهتر هستند؟

تیم فروش تشک رویال مد بهترین مقیاس سفتی تشک برای مصرف کنندگان را بین 5 تا 7 معرفی می کند. این درجه سفتی بهترین گزینه برای بسیاری از افراد است زیرا تعادل لازم را بین ساپورت و حمایت فشاری و نرمی لازم برای راحتی شما به ارمغان می ‌آورد.

البته تا حدودی درجه سفتی یا نرمی تشک به ترجیحات شخصی و سبک خواب شما نیز بستگی دارد. اما به طور کلی یک احساس سفتی متوسط به خوبی می تواند فشار را از قسمت پایین کمر شما برداشته و اجازه دهد تا خواب شبانه خوبی داشته باشید.

همچنین یکی دیگر از ملاحظات در هنگام تعیین سفتی ایده آل برای کمردرد، وزن شما است. به عنوان مثال، هر چه وزن شما بیشتر باشد، فشار بیشتری به سطح وارد می شود و بیشتر بر تشک تأثیر می گذارد. بنابراین، ممکن است به دنبال محصول سفت و محکم تری باشید.

افراد با وزن سبک ‌تر نیز باید از تشک سفت ‌تر دوری کنند، زیرا می تواند به طور بالقوه ای مشکلات کمرشان را تشدید کند.

  • کمک به کاهش فشار

نقاط فشار می توانند باعث تغییر شکل و درد طولانی مدت در ستون فقرات شما شوند. این مسئله حتی در دراز مدت می تواند به یک بیماری مزمن تبدیل شود. بنابراین اگر احساس می کنید تشک فعلی تان فشار زیادی بر ستون فقرات شما وارد می کند، توصیه می کنیم از آن استفاده نکنید.

در عوض خرید یک محصول مناسب، احتمال ایجاد نقاط فشار در امتداد ستون فقرات را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

تشک طبی اصفهان موجود در سایت تشک رویال مد هنگام دراز کشیدن، به کاهش درد در نقاط فشار بدن کمک می کند. در اصل این نوع تشک ها با تراز نگه داشتن ستون فقرات مانع از ایجاد فشار بیشتر بر روی آن می شوند و در نتیجه از کمردرد جلوگیری می کنند.

کدام نوع تشک برای کمردرد مناسب است؟

مواد اولیه ای که تشک ها از آن ساخته می شوند متفاوتند و هرکدام تاثیر خاصی روی کمردرد شما دارند. هنگام انتخاب نوع ماده ای که تشک از آن ساخته شده است باید به وضعیت فعلی سلامتی خود و همچنین نیازهای مختلف همچون وضعیت خواب وغیره توجه کنید. در این جا برخی از بهترین مدل ها برای کمردرد را معرفی می کنیم:

  • تشک مموری فوم

مموری فوم می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای کمردرد باشد. مموری فوم ماده فوق العاده ای است که برای از بین بردن افزایش فشار در باسن و شانه ‌ها عالی عمل می کند.

  • تشک لاتکس

لاتکس یکی دیگر از مواد بسیار توصیه شده برای مشکلات کمردرد مزمن است. بعلاوه ماده لاتکس واکنش پذیر و خنک است و با توزیع یکنواخت فشار در سطح خود می تواند احساس درد را به خوبی کاهش دهد.

  • تشک فنر پاکتی

تشک طبی اصفهان می تواند از جنس فنر پاکتی با سفتی متوسط ساخته شده باشد. این مدل از محصولات نیز برای تسکین درد کمر پیشنهاد می شوند.

جمع بندی

خوابیدن با کمردرد مزمن می تواند شب شما را به یک کابوس تبدیل کند! اما خوشبختانه، با خرید تشک خوب می توانید به تسکین درد کمر خود کمک کنید. البته باید در نظر داشته باشید که پیدا کردن تشک برای افراد کمردردی به تحقیق و بررسی نیاز دارد.برخی از محصولات خاص نظیر تشک طبی اصفهان به طور ویژه برای کمک به رفع کمردرد ساخته شده اند.

همچنین برای درمان قطعی مشکلات کمر در کنار خرید تشک مناسب، باید اقدامات دیگری را نیز در نظر بگیرید که عبارتند از فیزیوتراپی کمر، ماساژ، مدیتیشن، حمام آب گرم، تغذیه سالم، ورزش، مدیریت استرس و اضطراب و غیره.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 6 =