آمبولانس بین شهری چه ویژگیهایی دارد ( راهنمای کامل + قیمت )

در سال‌های اخیر خدمات آمبولانس بین شهری رونق چشم‌گیری داشته است،  به‌نحوی‌که از این آمبولانس‌ها در بسیاری از مراکز دولتی و غیردولتی استفاده می‌شود. البته این خودروها معمولاً جهت حمل و انتقال بیمار، افراد ناتوان، معلولین جسمی و ذهنی و غیره به‌کار برده می‌شوند و مسیر تردد آن‌ها بیشتر در جاده‌های بین شهری است. در این‌خصوص نیز انواع مختلفی از آمبولانس بین شهری وجود دارد و کلاس‌های مختلفی بر اساس نوع آمبولانس و امکانات وتجهیزات پزشکی آن‌ها در نظر گرفته‌شده است تا متقاضیان به‌راحتی بتوانند بیماران خود را با خیال راحت در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و محل موردنظرشان منتقل کنند.

ازآنجایی‌که بهبود وضعیت بیماران با استفاده از خدمات باکیفیت درمانی و بهداشتی ارتباط مستقیم دارد، با استفاده از آمبولانس‌های بین شهری می‌توان ضمن جابه‌جایی سریع بیماران به شهرهای مختلف، از خدمات ویژه بخش اورژانس در آمبولانس ها بهره‌مند شد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با آمبولانس بین شهری مخصوصا آمبولانس خصوصی تهران و ویژگی‌های آن با ما همراه باشید.

آمبولانس بین شهری

آمبولانس بین شهری چیست؟

آمبولانس‌های بین شهری از نظر امکانات و خدمات کاملاً مشابه آمبولانس‌های اورژانس هستند و تنها به درخواست بخش خصوصی تولید شده‌اند. البته مدل‌های مختلفی از این خودرو در بازار وجود دارد و بر همین اساس و متناسب با شرایط بیمار و مدت‌زمان اجاره، کرایه آمبولانس بین شهری نیز تغییر پیدا می‌کند. خاطرنشان می‌شود که استفاده از این خودرو صرفاً به اهداف اورژانسی محدود نمی‌شود و در بسیاری از موارد برای انتقال بیمار به شهرستان و مراکز استان، جهت بهره‌مندی از خدمات پزشکی باکیفیت و توان پزشکان متخصص، مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ بنابراین هنگام ثبت درخواست آمبولانس بین شهری حتماً در مورد بیمارستان‌های تخصصی شهر مقصد بررسی‌های لازم را به عمل آورید و سپس از خدمات این آمبولانس‌ها استفاده نمایید.

خدمات آمبولانس‌های بین شهری

به‌طورکلی آمبولانس بین شهری خدمات متنوع و باکیفیت زیادی را به متقاضیان ارائه می‌کند که از بین ابتدایی‌ترین آن‌ها می‌توان به انتقال بیمار به مراکز درمانی و سایر بیمارستان‌های تخصصی و خصوصی اشاره کرد، اما در بسیاری از موارد نیز آمبولانس‌های بین شهری جهت جابه‌جایی بیماران، کودکان، معلولین و همچنین انتقال آن‌ها به محل سکونتشان مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ بدین صورت که با ثبت درخواست از سوی مشتری، اطلاعات وی در مؤسسات اجاره آمبولانس ثبت شده و متناسب با نیاز او، بهترین آمبولانس از نظر امکانات به محل موردنظر اعزام می‌شود.

درواقع تنوع نیاز مصرف‌کنندگان سبب شده تا هر یک از آمبولانس‌های موجود در بازار، خدمات متنوعی داشته باشند تا ضمن تأمین نیاز مشتری، بتوانند سلامت افراد بیمار، سانحه‌دیده، کودکان و غیره را در طول مدت‌زمان سفر حفظ کنند. بر همین اساس در آمبولانس بین شهری علاوه بر تجهیزات پزشکی، یک‌سری امکانات رفاهی برای رفع نیاز بیمار در نظر گرفته‌شده است و بر همین اساس یک درجه‌بندی برای آمبولانس‌ها تعیین کرده‌اند تا مشتریان برحسب نیاز، مسافت مبداء تا مقصد و توان مالی، مناسب‌ترین آمبولانس را فراهم نموده و از خدمات منحصر‌به‌فرد آن‌ها نهایت بهره را ببرند.

نکته قابل‌توجه اینکه؛ هرچه کیفیت و تجهیزات آمبولانس در سطح بالاتری قرار داشته باشد، به طبع بیمار شما نیز در شرایط بهتری از مبدأ به مقصد منتقل می‌شود؛ بنابراین هنگام درخواست آمبولانس بین شهری حتماً به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشید و متناسب با مشکل بیمار خود آمبولانس موردنظرتان را انتخاب کنید. در این‌خصوص نیز مرکز آمبولانس شفا در تهران به‌عنوان یکی از باتجربه‌ترین مراکز اجاره آمبولانس‌های خصوصی، خدمات متنوع و باکیفیت عالی را به مشتریان ارائه می‌دهد. در صورت نیاز توصیه می‌کنیم حتماً از توان، تخصص و وسایل نقلیه به‌روز این مجموعه جهت انتقال بیمار با شرایط عالی استفاده نمایید.

پیشنهاد میکنیم مطلب (( انتقال بیمار اعصاب و روان )) را نیز بخوانید

آمبولانس شفا

ویژگی‌های آمبولانس بین شهری

همان‌گونه که در ابتدا نیز به آن اشاره کردیم، استفاده از آمبولانس‌های بین شهری مزایا و ویژگی‌های فراوانی را به همراه دارد و همین امر سبب شده در دو دهه اخیر شاهد افزایش استفاده از این خودروهای پرکاربرد در کشور باشیم. در این زمینه بعضی از مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از آمبولانس جاده‌ای (بین شهری) به شرح زیر عبارت است از:

1- حفظ ایمنی پزشکی بیمار

کلیه مؤسسات ارائه‌دهنده خدمات آمبولانس خصوصي سعی نموده‌اند تا خودروهایی با تمام امکانات پزشکی در اختیار مشتریان قرار دهند. علاوه بر این، در طول مدت‌زمان سفر کادر درمان و فوریت‌های پزشکی متخصص در آمبولانس حضور دارند و همین امر باعث شده تا علاوه بر حفظ جان و سلامت بیمار، در بهترین شرایط ممکن او را به محل موردنظر منتقل کنند؛ ازاین‌رو هنگام استفاده از این آمبولانس‌ها در رابطه با سلامت بیماران خود هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشید.

2- راحتی در سفر و انتقال بیمار به مقصد

فضای درون کابین آمبولانس نیز به‌گونه‌ای طراحی شده که بیمار به‌راحتی بتواند روی تخت قرار بگیرد و در طول سفر هیچ‌گونه ضربه و آسیبی به بدن او وارد نشود. بدین منظور استفاده از ویلچر و برانکارد جدا‌شونده نیز این امکان را فراهم نموده تا بتوان بیمار را از هر نقطه در شهر به درون آمبولانس منتقل کرد. البته این دسته از خدمات صرفاً برای بیماران ناتوان جسمی (بدون انجام حرکات فیزیکی)، افراد مسن و غیره در نظر گرفته‌شده است.

3- آماده به کار و ارائه خدمات سریع

همان‌طور که دیده‌اید، در بسیاری از مسابقات ورزشی نظیر فوتبال، در استادیوم آمبولانس‌های متعددی جهت ارائه خدمات پزشکی و انتقال افراد آسیب‌دیده حضور دارند. درواقع این سری از خدمات نیز از ویژگی‌های بارز و اساسی آمبولانس بین شهری به شمار می‌رود و ضمن در دسترس بودن، خدمات را با سرعت و کیفیت عالی در اختیار بیماران و همراهان آن‌ها قرار می‌دهند. علاوه بر این، حضور آمبولانس همراه با کادر پزشکی مناسب در این‌گونه اماکن همواره لازم و ضروری است.

4- ارائه خدمات به‌صورت شبانه‌روزی

کلیه مراکز ارائه‌دهنده آمبولانس‌های بین شهری خدمات خود را به‌صورت شبانه‌روزی در اختیار کاربران قرار می‌دهند؛ ازاین‌رو افراد در هر ساعت از روز می‌توانند با برقراری تماس یا ثبت درخواست، از خدمات این مؤسسات استفاده کنند.

آمبولانس خصوصی تهران

قیمت آمبولانس‌های بین شهری

برای انتقال بیمار در استان و خارج از استان، گزینه‌های مختلفی وجود دارد و متناسب با آن‌ها آمبولانس‌های متنوعی برای جابه‌جایی بیمار در نظر گرفته شده‌اند. ازآنجایی‌که کیفیت تجهیزات و همچنین کادر پزشکی و پیراپزشکی حاضر در آمبولانس‌ها با یکدیگر فرق می‌کند، به نسبت قیمت اجاره آمبولانس نیز کم یا زیاد می‌شود؛ بنابراین هنگام ثبت درخواست آمبولانس حتماً تمامی جوانب و شرایط را بسنجید و سپس مقرون‌به‌صرفه‌ترین آن‌ها را انتخاب نمایید. معمولا از آمبولانس های کد دار مجهز به تجهیزات ICU , CCU  برای انتقال بین شهری بیماران استفاده میشود .

سخن پایانی

آمبولانس بین شهری کاربردهای متنوعی دارد و عملکرد مطلوب و سریع آن سبب شده تا افراد زیادی با استفاده از این خودروها، بیماران خود را در داخل و خارج از استان جابه‌جا کنند. به لحاظ اینکه در مؤسسات مختلف آمبولانس خصوصی، امکانات ویژه‌ای برای انتقال بیمار در نظر گرفته‌شده است، می‌بایست با بررسی دقیق این مجموعه‌ها، ضمن انتخاب بهترین مؤسسه، از خدمات باکیفیت آن‌ها جهت انتقال بیماران خود استفاده کنید. درصورتی‌که قصد اجاره آمبولانس خصوصی را دارید، توصیه می‌کنیم به مرکز آمبولانس شفا در تهران مراجعه نمایید. این مجموعه باتجربه، ضمن فراهم نمودن باکیفیت‌ترین آمبولانس‌ها و تجهیزات پزشکی ، بهترین خدمات انتقال بیما را به مشتریان خود ارائه می‌کند .

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

66 − = 65