آنچه می توانیم در مورد تناسب اندام از فوتبالیست ها بیاموزیم

فصل سوپر لیگ هند (ISL) ماه گذشته با ATK Mohun Bagan پس از شکست بنگالورو FC در ضربات پنالتی در فینال، جام ISL را بالای سر برد. پس از یک فصل مبارزه سخت، که در آن هر بازیکن بیش از 100٪ هفته به هفته به میدان می‌رود، می‌توان تصور کرد که در طول فصل استراحت کنند و استراحت کنند. با این حال، برای فوتبالیست مدرن، جایی برای هیچ گونه نقصی در تمرکز یا تناسب اندام وجود ندارد. در حالی که به دست آوردن تناسب اندام فقط با انجام بازی در بالاترین سطح قابل دستیابی است، از فوتبالیست ها انتظار می رود حتی زمانی که بازی نمی کنند، تناسب اندام خود را حفظ کنند.

در طول فصل، مربی قدرت و آمادگی تیم با دقت برنامه تمرین، تغذیه، هیدراتاسیون و ریکاوری را با کوچکترین جزئیات برای هر بازیکن ترسیم می کند. در طول فصل خارج از فصل، این به فوتبالیست ها بستگی دارد که انتخاب کنند چگونه برای حفظ یا بهبود سطح آمادگی جسمانی خود برنامه ریزی کنند. گلن مارتینز، هافبک تیم هند و ATK Mohun Bagan، برای یک فصل خارج از فصل با یک مربی شخصی ثبت نام کرد تا در فرم خود بماند. او همچنین بر روی دریافت تغذیه مناسب متمرکز است.

مارتینز چهار روز در هفته ورزش می کند. وقتی فصل فرا می‌رسد، نمی‌توانیم وزنه‌های سنگین بلند کنیم یا تمرینات خارجی زیادی را خودمان انجام دهیم. در فصل خارج از فصل است که روی افزایش عضلات و قدرت کار می کنم. مربی من برنامه ای را طراحی می کند و من آن را دنبال می کنم. من تا چهار بار در هفته به باشگاه می‌روم و آخر هفته‌ها با دوستانم فوتبال بازی می‌کنم تا مطمئن شوم که با بازی در ارتباط هستم.»

تمرکز بر تناسب اندام در طول فصل خارج از فصل در زمینه فوتبال هند از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا فصل لیگ حرفه ای کوتاه است: در مقایسه با 9 تا 10 ماه در سایر نقاط جهان، فقط 6 ماه طول می کشد. این وقفه طولانی از بازی در بالاترین سطح برای هیچ فوتبالیستی خوب نیست. مارتینز می گوید که این امر اهمیت بیشتری برای فوتبالیست های هندی می کند که به سطح آمادگی جسمانی خود توجه بیشتری داشته باشند. او از مربی نیرومند و آماده‌سازی ATK Mohun Bagan برای فصل خارج از فصل استفاده می‌کند و اطمینان می‌دهد که مربی شخصی او نیازهای خاص یک فوتبالیست را درک می‌کند.

فصل خارج از فصل همچنین به بازیکنان این فرصت را می‌دهد تا در برنامه‌های تناسب اندام و فعالیت‌های دلخواه خود، مانند دویدن در مسافت‌های طولانی، دوچرخه‌سواری، یا بلند کردن وزنه‌های سنگین، افراط کنند. جوئل دونز، مربی قدرت و تهویه FC Goa می گوید که بازیکنان در حین تمرین و زمان بازی، پایین تنه خود را زیاد بارگذاری می کنند. بنابراین، آنها باید بار را از روی پاهای خود بردارند و به آنها اجازه دهند بهبود یابند. آنها نمی توانند فقط بلند شوند و برای دویدن طولانی یا دوچرخه سواری در فصل در حال بازی باشند. این فعالیت‌ها بار بیشتری روی پاها وارد می‌کنند و این امر ریکاوری آنها را مختل می‌کند که بر عملکرد آنها تأثیر می‌گذارد.»

فوتبالیست ها همچنین نمی توانند وزنه های سنگین را در طول فصل بلند کنند زیرا جلسات باشگاه با تمرین تیمی دنبال می شود و نمی توانند احساس خستگی نشان دهند. بنابراین، در طول فصل خارج از فصل است که فوتبالیست ها می توانند از دویدن، دوچرخه سواری، شناهای طولانی و بلند کردن اجسام سنگین لذت ببرند و همزمان سطح بالایی از آمادگی جسمانی خود را حفظ کنند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 8 = 1