چرا crm‌ فروش را بالا می برد؟

چرا crm‌ فروش را بالا می برد؟

دلایل بالا بردن فروش با کمک crm

فروش، یکی از پر اهمیت ترین بخش ها در شرکت ها و مجموعه های مختلف است. هر سازمانی با هر زمینه فعالیتی اگر نتواند فروش خوبی داشته باشد، نمی تواند کسب و کار خودش را گسترش دهد، به همین دلیل فروش، قلب سازمان ها محسوب می شود و باید از روش ها و تکنیک های مختلف استفاده کنند تا بتوانند نرخ فروش خود را افزایش دهند.

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری crm نرم افزاری است که به منظور بهبود تعامل با مشتریان طراحی و ایجاد شده است. این نرم افزار یک سری قابلیت های مختلف دارد که سبب می شود با مشتریان از بهترین کانال های ارتباطی بتوان ارتباط گرفت. به همین دلیل یکی از تاثیراتی که crm سیستم مدیریت ارتباط با مشتری در کسب و کارهایی که از آن بهره می گیرند، افزایش فروش است، اما چطور سی آر ام باعث افزایش فروش می شود؟

 

نقش CRM در فروش

یکی از اهداف سی آر ام این است که داده ها را یکپارچه کند، این کار باعث شده تا از پراکنده شدن اطلاعات جلوگیری شده و به دسترسی به داده های مختلف خیلی ساده و راحت تر شود. امروزه سازمان هایی که از روش های سنتی استفاده می کنند برای کارهای مرتبط با فروش استفاده می کنند، به ندرت می توانند نرخ فروش خود را افزایش دهند. در صورتی که CRM با قابلیت هایی که در اختیار تیم فروش و بازاریابی می گذارد، می تواند روند فروش را خیلی بهبود ببخشد.

 

  1. پیگیری همیشگی فرآیند فروش

فروش از یک سری مراحل تشکیل شده است و کارشناسان بخش آن همیشه باید این مراحل را پیگیری کنند که اگر به روش های سنتی انجام شود، یک سری مشکلات برای آن ها ایجاد می شود و زمان زیادی از آن ها می گیرد. اما زمانی که نرم افزار سیستم مدیریت ارتباط با مشتری crm در یک کسب و کاری به خوبی اجرا می شود. نیروهای مرتبط با فروش به صورت دائمی می توانند مراحل خرید، پرداختی، ارسال و حتی خدمات پس از فروش را هم پیگیری کنند که این امر منجر به افزایش فروش و رضایت مشتریان می شود.

 

  1. عدم اتکا به فایل های شخصی

یکی از قابلیت های سیستم مدیریت ارتباط با مشتری crm این است که اطلاعات و داده های مشتریان در بخش فروش با دیگر تیم ها، امکان اشتراک گذاری داشته باشد. یعنی کارشناسان فروش می توانند در هر زمانی که نیاز است یک بانک اطلاعاتی کامل از مشتریان را داشته باشند و بدون پیش زمینه ای با هر مشتری وارد ارتباط شده و فرآیند فروش را ایجاد کنند. در واقع سی آر ام این قابلیت را می دهد تا کارشناسان فروش نیازی به فایل های شخصی نداشته باشند.

 

  1. امکان گزارش گیری ساده

نرم افزار CRM این قابلیت را می دهد تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن از روند کاری که داشته اید گزارشات جامع دریافت کنید. شاید دریافت گزارشات کاری ساده و بدیهی باشد که در شرکت ها معمولا انجام می شود، اما بررسی و تحلیل گزارشات اهمیت بیشتری دارد. شما می توانید با بررسی کردن و انجام دادن آن ها روی نقاط ضعف تان بیشتر تمرکز کرده و یک سری تغییرات مورد نیاز را پیاده سازی کنید.

 

  1. افزایش فرصت های فروش

لید یا سرنخ یکی از اصطلاحات مهم در زمینه تبلیغات، بازاریابی و فروش است که به کسب و کارها و مشتریانی گفته می شود که به طریق گوناگون با محصولات و خدمات یک شرکت آشنا شده اند و قصد دارند اقدام به خرید کنند، این خرید می تواند نخستین و یا آخرین خرید آن ها باشد. سرنخ ها در بازاریابی بسیار اهمیت دارد. سیستم مدیریت ارتباط با مشتری crm باعث می شود تا تیم های بازاریابی راحت تر و سریع تر لیدها را تشخیص داده و برای خرید بهتر آن ها برنامه ریزی کنند تا این افراد را به مشتریان همیشگی تبدیل کنند.

 

 

  1. دسته بندی دقیق اطلاعات مشتریان

تصور کنید که می خواهید برای افزایش فروش یک سری از مشتریان برنامه ریزی کنید، در این زمان اطلاعات مشتریان اهمیت زیادی دارد، چرا که این داده ها به شما کمک می کند تا بتوانید در کم ترین زمان ممکن بهترین نتایج را بگیرید و با توجه به نیازهای مشتریان که این داده ها به شما می گویند به آن ها پیشنهاد خرید بدهید.

در واقع جمع بندی این اطلاعات خود به تنهایی روی روند فروش تاثیر دارد، چرا که اگر یک بازاریاب بخواهد به تنهایی، اطلاعات مشتریان به دست آورد، زمان زیادی نیاز دارد و در کنار آن ممکن است دچار خطا و اشتباه شود و در این مسیر روند فروش از دست او کاملا خارج می شود.

بنابراین سیستم مدیریت ارتباط با مشتری crm با توجه به این که اطلاعات و پرسونای مشتریان را در فایل های جداگانه نگهداری کرده به تیم بازاریابی کمک کرده تا با دسترسی با آن بتواند روند بازاریابی و فروش را بچیند و در صورت نیاز آن ها را بازاریابی کند. علاوه بر این موارد، خودکارسازی کارها با سی آر ام، میزان امنیت داده ها را تا حد زیادی بیشتر می کند و امکان گم شدن و از دسترس رفتن آن ها کاهش پیدا می کند.

بیشتر بدانید: سیستم مدیریت انبارها

پاسخ به سوالات متداول

  • سیستم مدیریت ارتباط با مشتری crm چیست؟ سی آر ام یا سیستم مدیریت ارتباط با مشتری، نرم افزار یا پلتفرمی می باشد که اطلاعات مشتریان را دسته بندی کرده و آن ها را در اختیار تیم های مختلف می گذارد.
  • مزایای نرم افزار سی آر ام چیست؟ آگاهی و اطلاعات بهتر، تقسیم بندی مناسب، پیش بینی نیازهای مشتریان، برقرار ارتباط ساده تر، پیش بینی فروش و افزایش فروش از مهم ترین مزایای CRM محسوب می شود.

 

  • چرا از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری crm برای افزایش فروش بهره می گیرند؟ چرا که گزارشات فروش را به صورت خودکار دسته بندی کرده و با استفاده از اطلاعات آن می توانید راحت تر خریداران را به مشتری تبدیل کنید.
  • CRM در چه کسب و کارهایی باید استفاده شود؟ هر شرکت و مجموعه ای با هر زمینه فعالیتی نیاز به امکانات و قابلیت های سیستم مدیریت ارتباط با مشتری دارد، بنابراین کسب و کارهای کوچک و بزرگ بهتر است از این نرم افزار استفاده کنند.

با سام سیستم https://samsystem.me آینده را امروز مدیریت کن …

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

90 − 86 =