WHY DOES MY DOG SMELL?

چرا سگ من بو می دهد؟

دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که سگ شما بوی قوی دارد. در اینجا برخی از علل رایج وجود دارد.

کسب اطلاعات بیشتر: ۱۴ حقیقت درباره سگ ها

عدم نظافت

سگ ها به حمام و نظافت منظم نیاز دارند تا پوشش خود را تمیز و عاری از آلودگی، زباله و باکتری های ایجاد کننده بو نگه دارند. اگر سگ شما اخیراً آراسته یا حمام نشده است، می تواند در ایجاد بو نقش داشته باشد

سگ ها عاشق بازی در خاک و غلت زدن در گل و لای هستند، به خصوص در ماه های مرطوب تر. گل به طور خاص حاوی باکتری است و هنگامی که سگ شما برای مدتی گل و لای زیادی روی خود داشته باشد، پوشش او ممکن است بوی کپک زدگی یا خیلی بدتر از آن را بگیرد.

مشکلات پوستی

سگ ها ممکن است به بیماری های پوستی مانند عفونت های قارچی یا باکتریایی، آلرژی یا حتی انگل هایی مانند کک یا کنه مبتلا شوند. این شرایط می تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع شود. اگر متوجه خاراندن بیش از حد، قرمزی یا پوسته پوسته شدن سگ خود شدید، مهم است که با دامپزشک مشورت کنید.

عفونت گوش

سگ های مبتلا به عفونت گوش اغلب بوی مشخصی از گوششان می آید. عفونت گوش می تواند توسط باکتری ها، مخمرها یا کنه ها ایجاد شود. اگر گوش های سگ شما قرمز، متورم به نظر می رسد یا مرتباً سر خود را تکان می دهد، بهتر است گوش های او را توسط دامپزشک بررسی کنید.

مشکلات دندانی

بوی بد دهان در سگ ها معمولاً به دلیل مشکلات دندانی مانند بیماری لثه یا پوسیدگی دندان ایجاد می شود. تجمع پلاک و تارتار می تواند منجر به رشد باکتری و بوی نامطبوع شود. هنگامی که سگ بوی بد دهان پیدا می کند، بوی آن در حالی که خود را اصلاح می کند پخش می شود. مراقبت های منظم از دندان، از جمله مسواک زدن دندان ها و تمیز کردن حرفه ای، می تواند به جلوگیری از این مسائل کمک کند.

مشکلات غدد مقعدی

سگ ها دارای غدد مقعدی هستند که در نزدیکی راست روده آنها قرار دارد و این غدد گاهی اوقات ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرند یا عفونی شوند. این می تواند منجر به بوی قوی و نامطبوع شود. اگر سگ شما بیش از حد قسمت عقب خود را لیس می‌زند، پایین خود را روی زمین می‌کشد یا نشانه‌هایی از ناراحتی نشان می‌دهد، مهم است که غده مقعدی آن توسط دامپزشک بررسی شود.

گیر افتادن مدفوع

این یک مشکل رایج در سگ هایی است که کت بلندتری دارند. هنگامی که مدفوع سگ در خزهای اطراف عقب گیر می کند، بوی بد می تواند به سرعت ایجاد شود. بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که انتهای پشتی را همیشه کوتاه نگه دارید.

نفخ شکم

نفخ زمانی اتفاق می افتد که تخمیر باکتریایی در روده بزرگ وجود دارد که می تواند به دلیل بیماری دیواره روده باشد که می تواند زمانی رخ دهد که غذا به درستی هضم نشده و در روده بزرگ تخمیر شود. همچنین معمولاً می تواند به دلیل رژیم غذایی نامناسب یا مشکل در رژیم غذایی آنها باشد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که با دامپزشک خود صحبت کنید و گزینه های رژیم غذایی را با آنها در میان بگذارید. آنها قادر خواهند بود هرگونه مشکل سلامتی دیگر را رد کرده و در مورد تغییرات رژیم غذایی توصیه کنند.

توجه به این نکته مهم است که برخی از نژادهای سگ به دلیل ویژگی های منحصر به فرد پوست یا پوشش آنها به طور طبیعی بوی قوی تری نسبت به سایرین دارند. با این حال، اگر در مورد شدت یا ماندگاری بوی سگ خود نگران هستید، بهتر است با یک دامپزشک مشورت کنید. آنها می توانند به شناسایی علت زمینه ای کمک کرده و درمان یا اقدامات پیشگیرانه مناسب را توصیه کنند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 7