14 حقیقت درباره سگ ها

۱۴ حقیقت درباره سگ ها

سگ ها که اغلب به عنوان بهترین دوست انسان از آنها یاد می شود، هزاران سال است که همراه انسان بوده اند. آنها نیز مانند انسان ها شخصیت های خاص خود را دارند و دوست دارند و دوست ندارند. سگ ها خیلی بیشتر از چیزی که به نظر می رسد وجود دارد. در اینجا حقایق جالب و جالب در مورد سگ ها وجود دارد.

کسب اطلاعات بیشتر: چگونه حیوان خانگی خود را آرام نگه دارید

 • هیچ دو سگی دارای اثر بینی مشابه نیستند. مانند اثر انگشت یک فرد، اثر بینی سگ برای آنها منحصر به فرد است.
 • سگ ها حس بویایی باورنکردنی دارند که حداقل ۴۰ برابر بهتر از حس بویایی ماست. بینی آنها می تواند تا ۳۰۰ میلیون گیرنده داشته باشد، در حالی که بینی انسان فقط حدود ۵ میلیون گیرنده دارد.
 • حس بویایی آنها به قدری عالی است که برخی از سگ ها می توانند افراد، مواد مخدر، پول یا حتی مشکلات پزشکی را بو کنند. به عنوان مثال، آنها می توانند آموزش ببینند تا تغییر در سطح قند خون را تشخیص دهند، یا زمانی که فردی قرار است تشنج کند، و به آنها هشدار دهد.
 • سگ‌ها ممکن است حس بویایی بهتری نسبت به ما داشته باشند، اما نمی‌توانند به اندازه آن چشایی داشته باشند. آنها حدود ۱۷۰۰ جوانه چشایی دارند، در حالی که انسان ها بین ۲۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ جوانه چشایی دارند.
  سگ ها می توانند فرکانس های بسیار بالاتر و صداهای بسیار ملایم تری را نسبت به انسان بشنوند. آنها همچنین می توانند صداها را از دورتر بشنوند.
 • آیا تا به حال بعد از دیدن یا شنیدن خمیازه شخص دیگری متوجه خمیازه کشیدن خود شده اید؟ خب خمیازه کشیدن برای سگ ها هم مسری است. صدای خمیازه می تواند سگ را به خمیازه وادار کند.
 • اگرچه همه سگ ها خواب می بینند، توله سگ ها و سگ های مسن بیشتر از سگ های بالغ خواب می بینند.
 • همه توله ها ناشنوا به دنیا می آیند و قادر به دیدن نیستند. پس از تولد ۲-۳ هفته چشمان آنها بسته است. شنوایی آخرین حواس سگ است که به طور کامل رشد می‌کند و حدود ۳ هفته طول می‌کشد تا شروع شود.
 • برخلاف تصور رایج، سگ ها در واقع کور رنگ نیستند. آنها دید دو رنگی دارند به این معنی که دو سلول مخروطی دارند که می توانند رنگ را درک کنند. این به سگ ها امکان می دهد رنگ های آبی و زرد را ببینند.
  با بیش از ۱۱ میلیون سگ در بریتانیا، سگ ها محبوب ترین حیوان خانگی این کشور هستند. در ۳۴ درصد از خانواده های بریتانیا سگ وجود دارد.
 • نوازش سگ نه تنها فشار خون شما را کاهش می دهد، بلکه فشار خون سگی را که نوازش می کنید نیز کاهش می دهد.
 • بیشتر سگ ها می توانند از انسان پیشی بگیرند و برخی از سگ ها آنقدر سریع هستند که می توانند یوزپلنگ را در مسابقه شکست دهند. اگرچه یوزپلنگ ها می توانند تا ۷۰ مایل در ساعت بدوند، آنها فقط می توانند این کار را برای حدود ۳۰ ثانیه انجام دهند، در حالی که یک سگ می تواند ۷ مایل با سرعت ۳۵ مایل در ساعت بدود تا پس از کاهش سرعت یوز به راحتی از آنها سبقت بگیرد.
 • درست مانند انسان‌ها که دست چپ یا راست غالب دارند، سگ‌ها نیز می‌توانند پنجه ترجیحی داشته باشند که تمایل دارند از آن برای انجام کارها استفاده کنند.
 • سگ ها می توانند بیش از ۱۰۰ کلمه و حرکت یاد بگیرند، به این معنی که درک آنها از ما برابر با درک یک کودک ۲ ساله است. با این حال، زیرکی و وفاداری آنها به این معنی است که آموزش آنها بسیار آسان تر از یک کودک نوپا است.
اشتراک گذاری

2 یک پینگ

 1. پینگ بک: ژرمن رویال و نکات مهمی در مورد غذای حیوانات خانگی – آرپسه

 2. پینگ بک: چرا سگ من بو می دهد؟ – آرپسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 31 = 32