چگونه حیوان خانگی خود را آرام نگه دارید

چگونه حیوان خانگی خود را آرام نگه دارید

همانطور که انسان ها اضطراب را تجربه می کنند، حیوانات خانگی نیز دچار اضطراب می شوند. طبیعی است که صاحبان حیوانات خانگی هنگامی که حیوان خانگی آنها علائم ناراحتی را نشان می دهد نگران شوند. یک حیوان خانگی مضطرب اغلب صاحب مضطرب می شود. اگرچه حیوانات خانگی ممکن است در هر زمانی در طول سال مضطرب شوند، اما معمولاً در پاییز و زمستان، با ترفند و درمان در هالووین، آتش بازی برای شب آتش‌بازی، و تغییرات روتین در روزهای سرد و در حوالی دوره تعطیلات، شایع‌تر است. وقتی حیوان خانگی شما از اضطراب رنج می برد یا مضطرب است، دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهید دشوار است، اما راه های زیادی وجود دارد که می توانید حیوان خانگی مضطرب را آرام کنید. برای کشف برخی از مؤثرترین روش‌های کاهش استرس و چگونگی حفظ آرامش حیوان خانگی خود، ادامه مطلب را بخوانید.

کسب اطلاعات بیشتر: گیاهان خانگی ایمن برای سگ ها

فضای امن را فراهم کنید

اطمینان حاصل کنید که حیوان خانگی شما فضای امنی دارد که در صورت احساس اضطراب یا مضطرب، دور از افراد یا حیوانات دیگر بتواند در آن خلوت کند.

مکان امنی را در منطقه ای با حداقل محرک ها یا محرک های بالقوه تنظیم کنید – به طور ایده آل در مکانی ساکت یا با نویز سفید در پس زمینه برای خفه کردن هر گونه صداهای ترسناک مانند رعد و برق یا آتش بازی.

موسیقی یا تلویزیون بگذارید

پخش موسیقی آرام بخش یا داشتن پادکست، تلویزیون یا رادیو روشن می تواند به آرامش حیوان خانگی شما کمک کند. به عنوان عامل حواس پرتی عمل می کند و می تواند به پوشاندن صداهای بیرون کمک کند. برخی از سگ‌ها موسیقی کلاسیک را آرام‌بخش می‌دانند.

ویدیوها و فهرست‌های پخشی در یوتیوب وجود دارد که به طور خاص برای حیوانات خانگی ساخته شده‌اند و دارای موسیقی و صداهای آرام‌بخش، ویدیوهای پرندگان و سنجاب‌ها و سگ‌ها در حال پیاده‌روی هستند. برخی از حیوانات خانگی شنیدن صدای مردم را آرامش بخش می دانند.

از اسپری یا دیفیوزر استفاده کنید

می توانید از اسپری یا پخش کننده برای پخش کردن رایحه های آرام بخش مانند اسطوخودوس یا بابونه در هوا استفاده کنید تا به آرامش حیوان خانگی خود کمک کند.

حتی اسپری‌ها و پخش‌کننده‌های پلاگینی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را دریافت کنید که فرمون‌های مصنوعی آزاد می‌کنند که با تقلید از مواد شیمیایی طبیعی تولید شده توسط یک گونه به آنها کمک می‌کند احساس کنند در یک فضای امن هستند و می‌توانند ته نشین شوند. فقط مطمئن شوید که موردی که استفاده می کنید مخصوص استفاده از حیوانات خانگی است.

مکمل یا دارو بدهید

مکمل ها یا داروهای تجویز شده ممکن است بهترین راه حل برای حیوانات خانگی باشد که بیشتر از دیگران رنج می برند یا بیشتر مواقع مضطرب هستند.

روغن‌های CBD، بابونه و مکمل‌های ملاتونین سازگار با حیوانات خانگی به راحتی در دسترس هستند و می‌توانند در کاهش ضربان قلب حیوان خانگی موثر باشند. با این حال، ایده خوبی است که قبل از دادن هر گونه مکمل به حیوان خانگی خود با یک دامپزشک مشورت کنید تا مناسب بودن آنها را بررسی کنید.

اگر متوجه شدید که مکمل ها برای کاهش اضطراب حیوان خانگی شما کافی نیستند، از دامپزشک خود در مورد داروهای تجویزی سوال کنید.

آنها را در یک جلیقه قرار دهید

همانطور که قنداق کردن برای نوزاد آرامش بخش است، برای حیوان خانگی شما نیز می تواند آرامش بخش باشد. فشار ملایم یک جلیقه یا ژاکت آرامش‌بخش، مانند یک تندرشرت، می‌تواند به آرامش و اطمینان یک حیوان خانگی مضطرب کمک کند، یا حتی یک حیوان خانگی بیش از حد هیجان‌زده را آرام کند.

اشتراک گذاری

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: 14 حقیقت درباره سگ ها – آرپسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

38 − = 32