4 راهکار افزایش وفاداری و رضایت مشتری

امروزه، جلب رضایت مشتری و حفظ مشتریان وفادار از اهمیت بالایی برخوردار است. مشتریان وفادار نه تنها به طور مداوم از شما خرید می‌‌کنند، بلکه به برند شما اعتبار میبخشند و شما را به دیگران معرفی می‌‌کنند. این موضوع باعث شناخته شدن برند شما و فروش بیشتر خدمات و محصولات و در نهایت افزایش فروش و درآمدزایی می‌‌شود.

مشتریان وفادار با ارزشمندترین دارایی هر کسب و کار هستند؛ پس اگر شما هم به دنبال افزایش وفاداری و رضایت مشتریان خود هستید؛ ولی نمیدانید که از چه راهکارهایی باید استفاده کنید، نگران نباشید، ما برای شما چند راهکار کارآمد و موثر در نظر گرفته‌ ایم که با استفاده از نرم ‌افزارهای مدیریتی، می‌‌توانید به این هدف دست یابید.

اهمیت رضایت مشتری در موفقیت کسب و کار

رضایت مشتری برای بقا و موفقیت هر کسب و کاری ضروری است. مطمئناً برای دستیابی به اهداف درآمدی خود نیاز به جذب مشتریان بیشتری دارید. برخی از افراد تصور می‌‌کنند که جذب مشتری جدید کاری ساده است؛ باید بدانید که این کار هفت برابر حفظ مشتری قدیمی برای شما هزینه دارد. با این حال، برای رشد کسب و کارتان، حفظ مشتریان فعلی نیز به همان اندازه حیاتی است. پس اگر مشتریان قدیمی خود را حفظ کنید و رضایت آن ها را مدنظر قرار دهید، به نفع شماست. بنابراین تقویت روابط بلند مدت باید هدف اصلی هر کسب و کاری باشد.

در حال حاضر سیستم های ارتباطی غیر حضوری و نرم افزارهایی مانند کال سنتر (مرکز تماس)، سامانه نظرسنجی و شکایات و نرم افزار crm بخشی از فرآیند کسب رضایت مشتری را بر عهده دارند.

افزایش رضایت مشتریان با بکارگیری نرم‌افزارهای ستیران

به طور حتم شما هم به دنبال خرید نرم افزار مناسب برای افزایش وفاداری و جلب رضایت مشتری هستید، نرم افزاری که هم کاربردی و موثر باشد و هم قیمت مناسبی داشته باشد. اما باید این نرم افزار را از شرکتی معتبر تهیه کنید.

شرکت سازگار سیستم (ستیران) به عنوان یکی از مطرح ترین شرکت‌های فعال در زمینه سیستم های ارتباطی توانسته است با ارائه نرم افزارهای بومی رضایتمندی مشتریان خود را به دست آورد.

ستیران مفتخر است که با ارائه نرم افزارهای کاربردی با کیفیت بالا و استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز، نیازهای مشتریان را برطرف نماید و در هدف جلب رضایت آنها گام بردارد.

4 راهکار افزایش وفاداری و رضایت مشتری

به منظور افزایش وفاداری و رضایت مشتری می‌‌توانید از نرم افزارهای ستیران که به عنوان راهکارهای مناسب در موفقیت کسب و کار مطرح هستند استفاده کنید. از طریق این راهکارها می‌‌توانید با ارائه خدمات با کیفیت، نظر مشتریان را جلب نمایید و آنها را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید. این راهکارها عبارتند از:

راهکار اول: بهره گیری از نرم افزار مرکز تماس

نرم افزار مرکز تماس ، بهترین راه برای برقراری ارتباط با مشتریان است. این نرم ‌افزار شامل ابزارهای متعددی است که برای مدیریت موثر و بهینه تماس‌ها، شامل تماس‌های ورودی و خروجی، پیام‌های کوتاه، چت، و ایمیل استفاده می‌شود. با استفاده از نرم ‌افزار مرکز تماس، می‌‌توانید از طریق تماس تلفنی، ارسال پیام کوتاه یا ایمیل، به نیازها و مشکلات مشتریان خود پاسخ دهید و اطمینان یابید که همیشه در دسترس هستید.

بعلاوه، نرم ‌افزار ستیران قابلیت جمع ‌آوری و تحلیل داده‌ها، مانیتورینگ کارکنان و مشتریان و ایجاد تجربه‌ کاربری بهتر برای مشتریان را نیز فراهم می‌‌کند. از طریق این نرم افزار می‌‌توانید ضمن استفاده از امکاناتی مانند مسیریابی تماس، مدیریت صف انتظار، ضبط مکالمات و گزارش دهی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و در راستای بهبود کیفیت خدمات به مشتریان گام بردارید.

افزایش رضایت و وفاداری مشتری با مرکز تماس

مزایای استفاده از مرکز تماس

برخی از مزایای استفاده از نرم افزار مرکز تماس ستیران شامل موارد زیر است:

 • گزارشات حرفه‌ای: این نرم افزار قادر است گزارشات حرفه‌ای و داشبوردهای عملیاتی با جزییات و بسیار کارآمد را به صاحبان کسب و کار ارائه ‌دهد.
 • کاهش هزینه‌ها: با استفاده از مرکز تماس، می‌‌توانید هزینه‌های مربوط به خدمات مشتریان را کاهش دهید.
 • افزایش بهره وری: با مرکز تماس ستیران، می‌‌توانید افزایش کارایی کارکنان خود را شاهد باشید که در نهایت ارائه خدمات بهتر به مشتریان را به همراه دارد.
 • ویژگی های خاص و متمایز از دیگر نرم افزارها: این نرم افزار بر روی پلتفرم ستیران 360ایجاد شده و تنها مرکز تماس مبتنی بر گردش کار (Work Flow) و ساختار BPMN است که در ایران طراحی شده است.
 • افزایش سرعت و کیفیت در کارها: نرم افزار مرکز تماس ستیران به صورت سیستمی توسط ماژول‌های متعدد طراحی شده که سبب افزایش سرعت و کیفیت در کارها می‌‌شود.
 • طراحی کاملا داینامیک و بسیاری از ویژگی های دیگر

راهکار دوم: استفاده از سامانه نظرسنجی

سامانه نظرسنجی ستیران به شما کمک می‌‌کند تا نظرات و پیشنهادات مشتریان خود را جمع آوری کنید. از طریق این اطلاعات می‌‌توانید با شناسایی نقاط قوت و ضعف مجموعه خود، در جهت بهبود خدمات گام بردارید.

با راه‌اندازی یک سامانه نظرسنجی، مشتریانتان می توانند به صراحت شما را از تجربه خود مطلع سازند. با ارسال نظرسنجی‌های دوره‌ای برای مشتریان، می‌‌توانید با دریافت بازخوردهای آنها، بهبودهای لازم را اعمال کنید تا رضایت آن ها را افزایش دهید.

مزایای استفاده از سامانه نظرسنجی ستیران

استفاده از سامانه نظرسنجی مزایای بسیاری را به همراه دارد که به اختصار شامل موارد زیر است:

جمع آوری نظرات و پیشنهادات مشتریان: با استفاده از سامانه نظرسنجی، می‌‌توانید نظرات و پیشنهادات مشتریان خود را در مورد محصولات، خدمات و عملکرد مجموعه خود جمع آوری کنید.
شناسایی نقاط قوت و ضعف: با تجزیه و تحلیل نظرات مشتریان، می‌‌توانید نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی نمایید.
بهبود خدمات: با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده از نظرسنجی‌ها، می‌‌توانید خدمات خود را به طور مداوم بهبود ببخشید.

سامانه نظرسنجی برای افزایش رضایت و وفاداری مشتری
راهکار سوم: استفاده از نرم افزار شکایات

اگر مشتری خدمات رضایت بخشی دریافت کند، تجربه خرید خود را با دوستان و اطرافیان خود در میان می گذارد. اما اگر مشتری خدمات رضایت بخشی را دریافت نکند، ممکن است تجربه خود را به گوش اطرافیانش برساند و به اعتبار برند شما لطمه بزند. در واقع یک مشتری ناراضی می‌‌تواند دیگران را قانع کند تا از شما خرید نکنند.

اگرچه در هر کسب و کار رضایت صددرصدی برای ارائه خدمات وجود ندارد و امکان شکایت مشتریان هست، اما برای رفع این مشکلات می‌‌توانید از نرم افزار شکایات استفاده کنید. نرم افزار شکایات به شما کمک می‌‌کند تا شکایات مشتریان خود را به طور موثر مدیریت کنید. این نرم افزارها امکاناتی مانند ثبت، پیگیری و حل و فصل شکایات را ارائه می ‌دهد که می‌‌تواند به شما در جلب رضایت مشتریان ناراضی کمک کند.

مزایای استفاده از نرم افزار شکایات:

از مزایای استفاده از نرم افزار شکایات ستیران می توان به اختصار موارد زیر را نام برد:

 • افزایش رضایت مشتری:با رسیدگی سریع و موثر به شکایات مشتریان، می‌‌توانید رضایت آن ها را افزایش دهید در نتیجه مشتریان راضی محصولات شما را به دیگران توصیه می‌‌کنند.
 • کاهش تعداد شکایات:با شناسایی و رفع مشکلات، می‌‌توانید تعداد شکایات مشتریان را کاهش دهید و به بهبود خدمات خود بپردازید.
 • اعتمادسازی:با رسیدگی عادلانه و شفاف به شکایات، می‌‌توانید اعتماد مشتریان خود را جلب کنید.
 • قابلیت های متمایز و خاص: برخورداری از رابط کاربری تحت وب  و امکان ساخت فرم های قابل سفارشی سازی جهت دریافت انواع شکایات بر روی وبسایت سازمان
 • امکان پیگیری کلیه درخواست های ثبت شده: از طریق تلفن گویا ، پیام کوتاه و یا تلگرام در وبسایت

افزایش رضایت مشتری با نرم افزار شکایات

راهکار چهارم: استفاده از نرم افزار CRM

نرم افزار CRM یکی از اصلی ترین و مهمترین راهکارهای افزایش وفاداری و رضایت مشتری‌ است و به عنوان ابزاری قدرتمند برای مدیریت ارتباط با مشتریان شناخته شده است. به کمک این نرم افزار می‌‌توانید بخش ‌های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش را مدیریت کنید.

علاوه بر این با استفاده از این نرم ‌افزار، شما قادر خواهید بود تا اطلاعات مربوط به مشتریان خود را به صورت مرتب و سازماندهی شده ذخیره نموده و به عنوان بانک اطلاعاتی از آن استفاده نمایید و به بهترین شکل ممکن خدمات خود را ارائه دهید.

مزایای استفاده از نرم افزار CRM ستیران

استفاده از نرم افزار CRMستیران دارای مزایایی به شرح زیر است:

 • افزایش فروش: با نرم افزار CRM، می‌‌توانید فرصت ‌های فروش جدید را شناسایی کنید و به طور موثرتر با مشتریان ارتباط برقرار کنید.
 • بهبود خدمات مشتری: با نرم افزار CRM می‌‌توانید به اطلاعات مربوط به مشتریان خود دسترسی داشته باشید و خدمات شخصی سازی شده به آنها ارائه دهید.
 • افزایش بهره وری: CRM می‌‌تواند کارایی کارکنان را در زمینه فروش و خدمات مشتریان افزایش دهد.
 • قابلیت سفارشی سازی: امکان سفارشی سازی خدمات بر اساس نیاز مشتری
 • چند منظوره بودن و امکان یکپارچه سازی: نرم افزار CRM ستیران به تمامی ابزار های بازاریابی، فروش، خدمات مشتری، مدیریت محتوا و مدیریت عملیات بصورت یکپارچه دسترسی دارد که ویژگی منخصر به فردی برای هر کسب و کار است.

جمع بندی

باتوجه به اینکه رضایت مشتری همیشه یکی از مهمترین دغدغه های کسب و کارها است، باید به علایق مشتری توجه کافی داشته باشید و بهترین خدمات را به مشتری ارائه دهید. تنها در صورتی که مشتریان از خدمات شما راضی باشند به مشتری وفادار شما تبدیل خواهند شد. با اجرای این راهکارها و خرید نرم افزار مناسب می‌‌توانید وفاداری و رضایت مشتریان خود را افزایش داده و به موفقیت بیشتری در کسب و کار خود دست یابید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

64 − 61 =