5 دلیل قفل و باز نشدن درب ماشین لباسشویی

5 دلیل قفل و باز نشدن درب ماشین لباسشویی

قفل شدن و باز نشدن درب ماشین لباسشویی یکی از ایرادات شایع در این دستگاه ها است که کابران زیادی با آن مواجه شده و باید فوراً برطرف شود.
ماشین لباسشویی ، یکی از وسایل ضروری در زندگی مدرن است که با شستن لباس ها و خشک کردن آنها باعث صرفه جویی در وقت کاربران می شود . اما گاهی اوقات این دستگاه ها ممکن است با مشکلاتی روبه‌رو شوند .به عنوان مثال ، ممکن است پس از اتمام چرخه شستشو و هنگامی که قصد خارج کردن لباس ها و پهن کردن آنها را دارید متوجه شوید که درب دستگاه قفل شده و باز نمی شود در این صورت چگونه می توان دستگاه را بدون آسیب رساندن به تجهیزات باز کرد؟
بسیار مهم است که ابتدا علت و منبع مشکل را شناسایی کنید . در صورتی که به خرابی عناصر کلیدی دستگاه مربوط نباشد ممکن است بتوانید به تنهایی وضعیت را اصلاح کنید . در غیر این صورت نیاز به کمک گرفتن از مراکز و تعمیرکاران ماهر و متخصص در این زمینه دارید

علل ایجاد قفل شدن و باز نشدن درب ماشین لباسشویی

به طور کلی قفل مکانیکی درب ماشین لباسشویی در هنگام شستشو برای محافظت از کاربر در برابر مشکلات احتمالی هنگام شستشو مورد نیاز است همچنین دستگاه ممکن است در طی چرخه شستشو لرزش داشته که این مسئله در صورت قفل نبودن درب می‌تواند باعث باز شدن درب دستگاه شود.

1. افزایش یا کاهش ولتاژ برق

هنگامی که کار دستگاه تمام می شود و قفل درب دستگاه باز نمی شود ابتدا باید حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه صبر کرده تا قفل دستگاه به طور اتوماتیک باز شود . (این عملکرد توسط برخی سازندگان گنجانده شده است) اما اگر پس از طی این مدت درب دستگاه باز نشد ممکن است به دلیل افزایش ناگهانی ولتاژ برق یا قطع برق در ماشین لباسشویی باشد در این صورت از آنجایی که آب تخلیه نمی شود قفل درب دستگاه نیز باز نمی گردد.

2. فعال بودن قفل کودک

اگر در طی چرخه شستشو قفل کودک دستگاه به طور عمدی یا تصادفی روشن شود مانع از باز شدن قفل درب می شود . پس از پایان شستشو یا برای غیرفعال کردن این حالت باید دکمه STOP را فشار داده و تنظیمات جدیدی را روی کنترل پنل تنظیم کنید. معمولاً برای این کار باید از دستورالعمل های استفاده از ماشین لباسشویی استفاده کنید. همچنین می توانید قفل کودک را با استفاده از فشار دادن دو دکمه خاص بر روی دستگاه نیز غیر فعال کنید تا بتوانید قفل درب ماشین لباسشویی را غیر فعال کرده و درب دستگاه را باز کنید.

3. قطعات یا مکانیسم های شکسته

از جمله عوامل دیگری که باعث قفل شدن و باز نشدن درب ماشین لباسشویی می شوند می توان به شکستگی یا فرسودگی قطعات در دستگاه اشاره نمود که در این صورت مشکل باید توسط کارشناسان در این زمینه بررسی شده و این قطعات تعمیر یا تعویض شوند.

5 دلیل قفل  و باز نشدن درب ماشین لباسشویی

4. مسدود شدن کانال تخلیه داخل ماشین لباسشویی

مسدود شدن کانال تخلیه داخل ماشین لباسشویی نیز از عوامل قفل شدن و باز نشدن درب دستگاه می باشد که باعث می‌شود مقدار مشخصی آب در داخل درام دستگاه باقی بماند که در این صورت سنسور سطح آب امکان باز شدن قفل درب را نمی دهد. در این صورت باید شیلنگ ها و لوله های تخلیه دستگاه مورد بررسی قرار گرفته و در صورت گرفتگی و انسداد آنها را باز نمود تا آب از دستگاه تخلویه شده و قفل درب دستگاه باز شود.

5. شکستگی دستگیره درب دستگاه

گاهی اوقات به دلیل شکستن دستگیره درب دستگاه نمی توان درب درام ماشین لباسشویی را باز کرد . در این گونه موارد توصیه می‌شود که درب  را از لولا جدا کنید . اما شکستگی همیشه نتیجه ضربه فیزیکی بر روی دستگیره نیست و گاهی اوقات به دلیل سایش قطعات دستگیره درب دستگاه باز نمی شود .فراموش نکنید که نباید دستگیره درب ماشین لباسشویی را گرفته و با تمام قدرت بکشید ، زیرا ممکن است دستگیره از جای خود کنده شده و کار سخت تر شود. در این گونه موارد بهتر است برای اینکه قفل درب دستگاه را باز کنید از یک تکنسین ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

چگونه می توان قفل درب ماشین لباسشویی را با روش تخلیه اضطراری باز نمود؟

هر ماشین لباسشویی مجهز به یک کابل برای باز کردن اضطراری درب دستگاه است. معمولا این کابل در پایین دستگاه و در کنار فیلتر ها قرار دارد و رنگ آن قرمز روشن است. کافیست به آرامی آن را بکشید تا درب ماشین لباسشویی باز شود. اما در صورتی که ماشین لباسشویی شما این کابل را ندارد باید بعد از قطع برق دستگاه، پوشش بالایی آن را جدا نموده و دستگاه را کمی به عقب هل دهید تا درآم دستگاه از درب فاصله بگیرد. سپس در بلوک قفل، زبانه را پیدا کرده و آن را باز کنید تا درب دستگاه باز شود .

سامان سرویس مرکز تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد

سامان سرویس بیش از 30 سال در زمینه تعمیر لوازم خانگی در مشهد سابقه داشته و در کمترین زمان نسبت به تعمیر دستگاه معیوب در منزل اقدام می کند. از مهمترین خدمات سامان سرویس می توان تعمیر ماشین لباسشویی بوش در مشهد ، تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در مشهد و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در مشهد را ذکر کرد .
برای سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی ، با سامان سرویس تماس بگیرید.
09152066168
www.samanserviceco.com

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 2