خرید تضمینی انواع کابین و درب های آسانسور

 

بدون شک خرید کابین با کیفیت و یا بکارگیری یک مکانیزم استاندارد برای درب این بخش، می تواند تاثیر بسزایی در کارکرد آسانسور ما داشته باشد. در واقع یک آسانسور متناسب با نوع مکانیزمی که دارد، که می تواند به صورت کششی یا هیدرولیک باشد، وابسته به برخی بخش ها و قطعات اصلی است. که در این بین می توان از درب و کابین ها به عنوان اصلی ترین این بخش ها یاد کرد. به همین خاطر تهیه بهترین و با کیفیت ترین آن ها می تواند تاثیر زیادی هم در زیبایی ساختمان، رفاه مسافران و البته افزایش راندمان و طول عمر آسانسور ما داشته باشد.

کابین، مهم ترین بخش یک آسانسور

همان طور که می دانید، کابین آسانسور به دلیل اینکه بخش اصلی در ارتباط با مسافران است، از جمله مهم ترین قسمت ها به شمار می رود. چرا که علاوه بر اهمیت آن، کارکرد کلی یک آسانسور را نیز برعهده دارد، به همین خاطر باید از لحاظ امکانات و زیبایی به گونه ای باشد که برای مسافران نیز در همان چند ثانیه ای که در آن هستند، خوشایند باشد. به همین خاطر چه در زمان طراحی کابین، و چه در بخش ساخت و بکارگیری المان ها، توجه ویژه ای به این بخش می شود. که هم از لحاظ فنی با سایر بخش ها هماهنگ باشد، و هم از لحاظ زیبایی بتواند نیازها را برآورده کند. از همین رو شاهد تولید و طراحی مدل های مختلفی از کابین ها هستیم. که چه در طرح و رنگ، و چه در بخش امکانات با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

امروزه بیشترین جنس تشکیل دهنده این قسمت، از نوع استیل و یا نیمه استیل می باشد. و پس از آن می توان به کابین های چوبی یا MDF اشاره کرد. اما به دلیل مقاومت و سازگاری با شرایط آب و هوایی مختلف، همواره از کابین های استیل و یا نیمه استیل بیشتر استفاده می شود. همه کابین ها دارای دکمه و کلیدهای احضار، تهویه، و نورپردازی، می باشند. البته که نوع و مدل این قسمت ها در کابین های مختلف، بر اساس نوع طراحی متفاوت هستند. اما در برخی از مدل های لوکس تر شاهد استفاده از مانیتور، تهویه های بیشتر و پیشرفته (اسپلیت) سیستم های صوتی، آیینه، دستگیره و … نیز هستیم. که بسته به نیاز افراد و مدل مورد استفاده می توان در یک کابین به کار گرفته شوند.

توجه به مکانیزم انتخابی درب های آسانسور

یک درب همواره از بخش های مختلفی تشکیل شده است. که می تواند شامل ساختار کلی آن، مکانیزم آن جهت باز و بسته کردن، قفل یا دیکتاتور و دستگیره باشد. در همه این موارد، کیفیت و بار فنی از همه چیز مهم تر است. چرا که در راه اندازی یک آسانسور، پیش از هر چیزی، به ایمنی و امنیت سازه توجه می شود. به همین خاطر یکی از بخش های مهم در این قسمت شامل مکانیزم، و البته قفل می شود. به همین منظور برای یک درب آسانسور بسیار مهم است که از چه نوع مکانیزمی بهره می برد. همان طور که می دانید، امروزه مکانیزم های سلکوم و فرماتور به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارند، جزو بهترین ها در جهان محسوب می شود. این مکانیزنم ها علاوه بر کارکرد صحیح، دارای کیفیت بالا، سرعت استاندارد در باز و بسته شدن درب و همچنین طول عمر بالا می باشند.

در کنار طرح و رنگ هایی که برای یک درب مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار مهم است که از چه نوع پوششی استفاده شده باشد. برای درب های امروزی از پوشش های رنگ پودری الکترواستاتیک جهت رنگ آمیزی و افزایش مقاومت کیفیت درب ها استفاده می کنند. تا هم در برابر خوردگی و پوسیدگی، و هم در برابر زنگ زدگی مقاوم باشد. درب های آسانسور به دلیل اینکه همواره در یک ساختمان در معرض دید هستند، باید زیبا نیز باشند. به همین خاطر این قسمت نیز همانند کابین ها دارای مدل های مختلفی بوده که هم سازگاری مناسب با ساختمان داشته باشد، و هم بتوان در کنار کابین های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. درب های اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و لولایی از جمله انواع درب های مورد استفاده در این خصوص می باشند.

نقش قطعات اورجینال در راندمان آسانسور

تا به اینجا به مهم ترین قسمت های تشکیل دهنده یک آسانسور اشاره کردیم، اما چطور می توان با ایجاد هماهنگی و توازن، راندمان آسانسور خود را افزایش داد؟ همان طور که می دانید یک سازه بزرگ مانند آسانسور، از بسیاری از قطعات ریز و درشت تشکیل شده است. قطعاتی مکانیکال و الکتریکی که هر کدام تاثیر بسزایی در روند حرکتی و ایمنی آسانسور ایفا می کنند. در واقع برخی از این قطعات وظیفه قرارگیری کابین در مسیر اصلی، حرکت آن، باز و بسته شدن درب و به نوعی ارسال فرمان را بر عهده دارند. و قسمتی دیگر نیز تشکیل دهنده حلقه ایمنی آسانسور می باشند.

با توجه به نکات ذکر شده بسیار مهم است که در زمان سرویس و یا تعویض هر یک از این بخش ها، از با کیفیت ترین و به نوعی قطعات آسانسور اورجینال بهره ببرید. چرا که همخوانی و کیفیت در این قسمت از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که عدم استفاده از یک قطعه می تواند موجب کاهش راندمان سایر بخش ها، و در نتیجه خرابی و از کار افتادن آسانسور شما شود. به همین دلیل در زمان تهیه قطعات به اصل بودن و البته نمایندگی خرید آن توجه نمایید.

خرید درب، کابین و قطعات با کیفیت آسانسور

در کشورمان، شرکت های بزرگی در صنعت آسانسور هستند که اقدام به تولید و عرضه محصولات مرتبط با این صنعت می کنند. در همین راستا کارخانه گروه صنعتی مگا با سال ها تجربه در این زمینه، و عضویت در اتحادیه آسانسوری کشور، یکی از تولیدکنندگان انواع کابین در این زمینه می باشد. که علاوه بر تنوع بالا، از کیفیت و قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار می باشند. همچنین از جمله معدود شرکت های عرضه کننده مکانیزم های سلکوم و فرماتور به صورت اورجینال در کنار انواع قطعات مکانیکال می باشد. از همین رو شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های لازم، با مراجعه به وبسایت این کارخانه به نشانی megaindustrialgroup.com با ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 74 = 78