گیاهان خانگی ایمن برای سگ ها

گیاهان خانگی ایمن برای سگ ها

اگر عاشق سگ و گیاه هستید، احتمالاً می دانید که برخی از گیاهان می توانند برای حیوانات خانگی مضر باشند. با این حال، نترسید، نیازی نیست که گیاهان را به طور کامل کنار بگذارید. بسیاری از گیاهان برای سگ ها بی خطر هستند – در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

کسب اطلاعات بیشتر: چگونه بین داشتن یک سگ و یک شغل تمام وقت تعادل برقرار کنیم

نخل

چندین نوع نخل برای حیوانات خانگی دوست هستند. اینها عبارتند از: نخل دم اسبی (Beaucarnea recurvata)، نخل سالنی (Chamaedorea elegans) و نخل خرما (Phoenix dactylifera).

نخل های دم اسبی گیاهان کم نگهداری هستند که به خاک خشک نیاز دارند، بنابراین به آب زیادی نیاز ندارند. آنها نیازی به بارور شدن ندارند – فقط دو یا سه بار در سال!

نخل های سالن باید دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شوند. آنها معمولاً فقط به چند ساعت نور غیر مستقیم خورشید در روز نیاز دارند. برای بهترین نتیجه، خاک را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید.

نخل خرما را نیز باید در محلی قرار داد که نور غیر مستقیم خورشید را دریافت کند. با این حال، آنها خاک کمی خشک تر را ترجیح می دهند، بنابراین مراقب باشید که آنها را بیش از حد آبیاری نکنید.

گیاهان ساگو (Cyccas revoluta) معمولا با نخل واقعی اشتباه گرفته می شوند، اما اینطور نیست. باید از مصرف آنها اجتناب کرد زیرا برای حیوانات خانگی سمی هستند.

بامبو

بامبو طلایی یا میله ماهی (Phyllostachys aurea) برای سگ ها بی خطر است. با این حال، شما باید از بامبوهای بهشتی یا مقدس و بامبوهای خوش شانس دوری کنید، زیرا این گونه ها می توانند برای حیوانات خانگی سمی باشند.

برای بهترین نتیجه، بامبو را در آفتاب کامل یا نیمه سایه نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که خاک مرطوب اما زهکشی خوبی دارد.

بنفشه آفریقایی

با بنفشه آفریقایی گلدار (Streptocarpus ionanthus) کمی رنگ اضافه کنید. آنها گل های بنفش زیبایی تولید می کنند و مهمتر از همه، آنها برای حیوانات خانگی ایمن هستند.

بنفشه آفریقایی در شرایط گرمتر و نور غیر مستقیم خورشید رشد می کند. اگر به طور منظم به آنها کود بدهید و اطمینان حاصل کنید که زیر برگ ها آب می دهید، می توانند در تمام طول سال شکوفا شوند. از مناطق خشک مانند نزدیک پنجره ها و دریچه ها دور نگه دارید.

گیاهان عنکبوتی

گیاهان عنکبوتی (Chlorophytum comosum) گیاهان آپارتمانی محبوبی هستند که نگهداری کمی دارند و برای سگ ها سمی نیستند. آنها انعطاف پذیر هستند، به راحتی در داخل خانه رشد می کنند، و همچنین تصفیه کننده های هوای فوق العاده ای هستند که به خلاص شدن از شر سموم در خانه شما کمک می کنند.

گیاهان عنکبوتی را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید تا از سوختن برگ های آنها جلوگیری کنید. آنها بهترین رشد را در نور کم یا مناطقی با نور غیر مستقیم روشن خواهند داشت.

کالاتیا

گیاه دعا (Calathea insignis) برای سگ ها نیز بی خطر است و دارای برگ های چشم نواز با طرحی منحصر به فرد است که برای کسانی که به دنبال گیاهی تزئینی تر هستند ایده آل است.

گیاهان دعا معمولاً نور روشن و غیر مستقیم خورشید را ترجیح می دهند. برای بهترین نتیجه، در بهار و تابستان ماهی یکبار به گیاه دعای خود کود دهید و زمانی که یک چهارم بالای خاک خشک شد آبیاری کنید.

گیاهانی که برای سگ ها سمی هستند

برخی از گیاهانی که اگر سگ دارید حتماً از داشتن آنها در خانه خودداری کنید عبارتند از انجیر برگ کمانچه (Ficus lyrata)، پیچک شیطان (Pothos)، گیاهان پنیر سوئیسی (Monstera deliciosa) و گیاهان مار (Sansevieria trifasciata).

مطمئناً، مطمئن ترین کار این است که این گیاهان را در خانه خود نداشته باشید، اما اگر قبلاً برخی از این گیاهان را دارید یا می خواهید یکی از آنها را تهیه کنید، مطمئن شوید که آنها دور از دسترس سگ شما هستند و هیچ برگ ندارند. می توانند روی زمین بیفتند که سگ شما بتواند آنها را بیاورد.

اگر می دانید یا مشکوک هستید که سگ شما با مواد سمی یا بالقوه مضر تماس پیدا کرده یا آن را بلعیده است، فوراً با دامپزشک خود تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: چگونه حیوان خانگی خود را آرام نگه دارید – آرپسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − = 5