موارد لازم برای انتخاب بهترین مشاور حقوقی طلاق

موارد لازم برای انتخاب بهترین مشاور حقوقی طلاق

مشاوران حقوقی طلاق، وکلای آموزش دیده‌ای هستند که به قضات منطقه در موارد قانونی مشاوره می‌دهند. در این مقاله به شما می‌گوییم که چگونه بهترین مشاور طلاق را انتخاب کنید.

مشاوران حقوقی به شرکت‌ها در امور مربوط به قانون راهنمایی و مشورت ارائه می‌دهند. در صنعت ساخت و ساز، یک مشاور حقوقی در قراردادهای مشتری، تهیه اسناد قانونی و حل اختلافات کمک می‌کند. پیش از اقدام برای طلاق بهتر از مشورت‌های یک مشاور حقوقی مناسب بهره گرفته شود و در طی جلسات مشاوره، روند قانونی و درست مربوط به فرایند طلاق شناخته شود. مشاور حقوقی می‌تواند مشکل و مسئله شما بررسی کند و پاسخگوی سؤالات شما باشد. شما می‌توانید پیش از شروع جلسات مشاوره نگرانی‌ها و مشکلات خود را یادداشت کنید و در جلسه قرار ملاقات با مشاور خود در میان بگذارید.

مشاور حقوقی طلاق

مشاور حقوقی فردی است که مشکل شما را شناسایی و ارزیابی می‌کند و در این خصوص توصیه‌هایی ارائه می‌دهد و شما را نسبت به حقوق قانونی‌تان در مورد پرونده مورد نظر آگاه می‌کند.

طلاق توافقی

طلاق توافقی، نوعی از طلاق است که زن و شوهر با انجام آن مخالف نیستند. هنگامی که زوجین برای طلاق رضایت داشته باشد، ثبت دادخواست طلاق بدون مشاجره، در زمان و مخارج صرفه‌جویی آن صرفه‌جویی می‌شود.

در حقیقت در این نوع طلاق زن و شهر هیچ‌گونه اختلاف نظری در خصوص موضوعات مالی و یا غیرمالی ندارند و به آن طلاق فوری نیز گفته می شود. زمانی که هردوی آن‌ها در رابطه با موضوعات مهمی مانند حضانت، نفقه، توزیع و تقسیم مال و حمایت از همسر توافق داشته باشند، یک طلاق معمولی و بدون اعتراض می‌تواند تا حد مقبولی در زمان و هزینه‌ها صرفه‌جویی نماید.

طلاق توافقی مربوط به شرایطی است که زن و شوهر در خصوص کلیه مسائل مشترک تصمیم می‌گیرند و به توافق می‌رسند. بنابراین تکلیف مسائلی مانند نفقه، حضانت، تقسیم اموال و غیره معین شده و اسناد و مدارک مربوط به این موارد هم قابل ارائه است.

چنانچه زوجین با طلاق توافق داشته باشند و حتی اگر یکی از آن‌ها در جلسات دادگاه شرکت نکند، دادگاه می‌تواند برای صدور حکم اقدام کند.

زن و شوهری که در بعضی موارد غیراساسی با هم توافق ندارند، می‌توانند بدون اعتراض روند طلاق خود را  انجام دهند اما باید پیش از شروع فرایند، مذاکره کنند. در این موارد می‌توان از یک نفر به عنوان میانجی هم کمک گرفت و یا با استخدام یک وکیل، مذاکرات و توافقات را انجام داد.

کسب اطلاعات بیشتر: مشاوره قبل از ازدواج و هر آنچه که باید درباره آن بدانید!

مدارک لازم برای طلاق توافقی

  • اصل شناسنامه و کارت ملی مرد
  • اصل شناسنامه و کارت ملی زن
  • اصل عقدنامه و رونوشت آن
  • وکالت‌نامه محضری (در صورت حضور وکیل توافقی برای مرد یا زن یا هر دو)
  • توافقنامه درباره مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و سایر حقوق
  • گواهی عدم بارداری زن
  • گواهی بکارت زن (برای طلاق توافقی در دوران نامزدی یا عقد)
  • نظر مشاور دادگاه خانواده

شما می‌توانید مدارک لازم را با راهنمایی مشاور طلاق رایگان گردآوری کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیش‌تر پیشنهاد می‌کنیم مقاله “برای طلاق توافقی چه مدارکی لازم است” را مطالعه کنید.

مراحل طلاق توافقی

حتی در صورتی که زوجین برای متارکه توافق داشته باشند نیز باید از دادگاه گواهی عدم امکان سازش را اخذ کنند.

مرحله اول مشاوره اجباری است. برای این منظور باید به سامانه نوبت دهی طلاق مراجعه کرده و بعد از انجام ثبت نام، اطلاعات زوجین را برای ثبت درخواست وارد کرد.

مرحله دوم، ارائه دادخواست طلاق به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی است. برای اخذ رأی (دادنامه) از دادگاه همراه داشتن مدارک لازم که پیش از این اشاره کردیم، الزامی است.

مرحله سوم؛ ثبت درخواست طلاق با تعیین وقت دادرسی همراه است. به زوجین در سامانه ثنا اطلاعات لازم درباره جلسه دادرسی اعلام خواهد شد. پیامک‌های حاوی ابلاغیه نیز به زوجین ارسال می‌شوند.

مرحله آخر؛ بعد از حضور در دادگاه و اعلام شدن نظر دادگاه، نوبت به ثبت طلاق در محضر به صورت رسمی می‌رسد. شما با مشاوره حقوقی طلاق می‌توانید اطلاعات کاملی به دست آورید. در ضمن با سپردن کارها به وکیل طلاق توافقی به خصوص وکیل آنلاین کار طلاق توافقی را با دقت کامل انجام دهید. همچنین برای آشنایی بیش‌تر پیشنهاد می‌کنیم مقالات مراحل طلاق توافقی و مراحل طلاق از طرف مرد را مطالعه کنید.

وکیل طلاق توافقی

طلاق توافقی بدون استخدام وکیل نیز قابل انجام است. کسانی که مدت کمی از تاریخ ازدواجشان گذشته باشد، فرزند خردسال ندارند و دارایی کمی برای تقسیم دارند، بدون کمک وکیل هم می‌توانند روند طلاق را به اتمام برسانند.

زوجین با شرایط پیچیده‌تر هم شاید بخواهند بدون کمک گرفتن از وکیل برای طلاق خود اقدام نمایند، اما در این مورد باید جوانب احتیاط را در نظر گرفت.

با کمک یک وکیل طلاق توافقی، شما با خیال راحت در مسیر قدم می‌گذارید و مطمئن هستید که اشتباهات احتمالی کمتر خواهد شد. یک وکیل طلاق توافقی که در این حوزه دارای تخصص و دانش لازم باشد می‌تواند با صرف کمترین زمان و هزینه شما را به مقصد برساند و در این مسیر میزان به وجود آمدن مشکلات را به حداقل برساند.

منبع : دادسو

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

93 − = 92