عمل بینی بازیگران هالیوود

images_1674319427.png

عمل بینی از محبوب‌ترین روش‌های جراحی زیبایی است که در دهه گذشته با رشد قابل توجهی در کشور ما مواجه بوده است. بسیاری از متقاضیان این  روش دوست دارند بینی خود را شبیه بازیگران سینما کنند به همین دلیل تمایل دارند که روش‌های جراحی بینی را بشناسند و مناسب‌ترین آن را انتخاب کنند.

عمل جراحی بینی می‌تواند به منظور کاهش اندازه، رفع قوز بینی و تغییر زاویه آن انجام شود. در این مقاله به طور جامع به معرفی روش‌های رایج این عمل و بررسی نتایج آن می‌پردازیم.

بهترین تکنیک‌های جراحی بینی

روش انجام عمل بینی با توجه به انتظارات فرد و معاینات پزشک مشخص می‌شود. روش «رینوپلاستی» رایج‌ترین و کاربردی‌ترین روش جراحی بینی است. این یک روش جراحی است که برای اهداف صرفا زیبایی انجام می‌شود و در آن مشکلات مربوط به فرم بینی برطرف می‌شود. با این عمل می‌توان قوز بینی را گرفت، طول بینی را کوتاه کرد، غضروف‌ها را کاهش داد و با صورت متناسب کرد.

این روش به دو صورت اولیه و ثانویه انجام می‌شود و به کسانی که برای مرتبه اول عمل بینی انجام می‌دهند روش رینوپلاستی اولیه تجویز می‌شود. عمل رینوپلاستی ثانویه برای افرادی که قبلا جراحی بینی انجام داده‌اند و اکنون نیازمند اصلاحاتی هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. طراحی مجدد شکل بینی و دادن ظاهری جدید به آن با این جراحی قابل انجام است.

روش دیگر جراحی بینی تیپ پلاستی نام دارد که نوک بینی را با  تغییر غضروف بدون دست زدن به استخوان بینی اصلاح می‌کند. با روش‌های سپتورینوپلاستی و رینوپلاستی موانعی که باعث مشکلات تنفسی در بینی می‌شوند از بین می‌روند و انحنای قوز و غضروف برداشته می‌شود.

بینی ایده آل باید چگونه باشد؟

انتظار می‌رود که بینی متقارن، متناسب و طبیعی به نظر برسد. یک بینی زیبا و جذاب باید با سایر اجرای صورت متناسب باشد. برای زیبایی بینی مهم است که بینی هم با اجزای صورت و هم با خودش متناسب باشد.

برای تعریف بینی ایده‌آل معیارهای مشخص و نزدیکی ذکر شده است. اما بدون شک مهمترین معیار داشتن بینی هماهنگ با بقیه صورت، اغراق آمیز نبودن و زیبایی طبیعی آن است.

در جراحی بینی ایده‌آل، هدف این است که نوک، تیغه، پره‌ها و سوراخ‌های بینی متناسب و هماهنگ با یکدیگر باشند. به عنوان مثال، با فرض زیبا بودن بینی رو به بالا، در صورتی که نوک بینی بیش از حد برآمده باشد باعث دیده شدن داخل سوراخ‌های بینی می‌شود و نتیجه ناخوشایندی به دنبال دارد.

مهمترین نتیجه مورد انتظار در جراحی بینی، زیبایی طبیعی آن است که عملکردهای سلامتی خود را از دست نداده باشد و بلافاصله مشخص نشود که تحت عمل جراحی قرار گرفته است. فرم بینی که در شخص دیگری می‌بینید و می‌پسندید می‌تواند تصویری را در صورت شما ایجاد کند که دوست ندارید. بنابراین این صحیح نیست که تصور کنید که می‌توان ظاهر بینی هر بازیگر هالیوود را روی هر صورتی دیگری پیاده‌سازی کرد.

images_1674319453.png

برخی از ویژگی‌های بینی ایده‌آل که به طور رایج تعریف می‌شوند، به شرح زیر است:

  • در مقایسه با چهره فرد نباید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد.
  • قوز نداشته باشد.
  • عدم انحنا به چپ و راست
  • بدون افتادگی یا تغییر شکل در نوک
  • داشتن پره‌های بینی نازک و متناسب
  • سوراخ‌های بینی متقارن و نه خیلی بزرگ
  • داشتن تیغه صاف
  • زاویه نوک بینی با لب بالایی در زنان تقریبا ۹۰ تا ۱۰۵ درجه و در مردان ۹۰ تا ۹۵ درجه است.
  • مهمتر از همه داشتن حس تنفس و بویایی سالم

عمل جراحی بینی چه کاربردی دارد؟

در جراحی‌های زیبایی بینی، با در نظر گرفتن فرم صورت و انتظارات بیمار معاینات خاصی روی بیمار انجام می‌شود. انواع جراحی بینی به دو صورت جراحی باز و بسته قابل انجام است. چندین نوع جراحی زیبایی بینی وجود دارد که با توجه به نیاز فرد می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. پس از انجام معاینات لازم توسط متخصص مشخص می‌شود.

جراحی بینی ممکن است به دلایل مشکلات تنفسی و وجود پولیپ انجام شود. به جز مشکلاتی تنفسی این عمل با مقاصد زیبایی نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. غالب افرادی که برای انجام جراحی بینی مراجعه می‌کنند از اندازه بزرگ بینی خود گلایه دارند که با عمل زیبایی به راحتی قابل حل شدن است. علاوه بر این وجود قوز در استخوان بینی و زاویه سواراخ‌های بینی می‌تواند از عواملی باشد که افراد را به فکر انجام عمل زیبایی بینی بیندازد. همچنین مواردی مثل تصادف یا آسیب می‌تواند باعث آسیب به ظاهر بینی شود که با عمل زیبایی قابل ترمیم است. در ادامه به شرح رایج‌ترین کاربردهای جراحی بینی می‌پردازیم.

 

عمل پولیپ بینی

پولیپ موادی به رنگ خاکستری است که در بینی ایجاد می‌شود و تنفس را سخت می‌کند. پولیپ بینی اغلب با آلرژی و تحریک نیز همراه است. این توده‌های خوش خیم به صورت موادی نرم و ژله مانند در مجاری بینی ایجاد می‌شوند. برای برداشتن آ‌ن‌ها، جراح با استفاده از ابزار خاص به دقت آن‌ها را برش می‌دهد و خارج می‌کند.

اصلاح بینی کج

اگر بینی کمی کج باشد یا به یک طرف زاویه‌دار شده باشد، جراح می‌تواند آن را با کاهش مقداری استخوان یا غضروف یا جابجایی فیزیکی بافت‌ها اصلاح کند. مانند بینی شکسته که نیاز به جراحی بینی عملکردی دارد. جراح شما ممکن است از یک آتل برای نگه داشتن بینی در زمان بهبودی استفاده کند.

اصلاح زاویه نوک بینی

اگر نوک بینی بدفرم باشد یا بیش از حد پایین یا بالا باشد، ممکن است نیاز به تغییر زاویه به بالا یا پایین داشته باشد. در حالی که نوک بینی را با تغییر شکل غضروف تنظیم می‌کنند، جراح به قاعده بینی نیز توجه زیادی می‌کند زیرا بر تنش و زاویه بینی تاثیر می‌گذارد.

تنظیم بیرون‌زدگی بینی

برآمدگی بینی فاصله‌ای است که بین لب بالایی تا نوک بینی وجود دارد. اگر این نوک بیش از حد بیرون بزند، می‌تواند ظاهر کلی بینی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. برای کاهش بیرون زدگی بینی، جراح ممکن است مقداری از غضروف را برش دهد.

کاهش عرض بینی

هنگامی که از زیر بینی نگاه کنید، سوراخ‌های بینی و نوک بینی مثلثی به نام «دهانه پیریفرم» را تشکیل می‌دهند. برای کاهش پهنای نوک بینی، جراح دهانه پیریفورم را تنظیم می‌کند. جراح می‌تواند با تغییر زوایای اسن مثلث عرض بینی را کاهش دهد.

images_1674319472.png

نکاتی که قبل و بعد از زیبایی بینی باید بدانید

جراحی‌های زیبایی بینی برخلاف آنچه شناخته شده است جراحی‌های دردناکی نیستند. این عمل‌ها تحت بیهوشی عمومی و به طور متوسط ​​در دو ساعت انجام می‌شود. قبل و بعد از عمل، باید دستورالعمل‌هایی که پزشک می‌دهد به شدت رعایت شود. زیرا این موارد می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر سلامت شما و نتایج عمل داشته باشد.

به عنوان مثال، پدهای سیلیکونی و گچ‌های قرار داده شده در بینی پس از جراحی، پس از حدود یک هفته برداشته می‌شوند و بعد از برداشتن این‌ها بینی می‌تواند با آب تماس پیدا کند اما پیش از آن باید از تماس بینی با آب جلوگیری کرد. تا زمانی که پدها خارج نشده‌اند، حتما باید به پشت دراز بکشید و در مسافت‌های کوتاه و با سرعت کم پیاده‌روی کنید. در مدت نقاهت تغذیه خوب و کافی داشته باشید و داروهای تجویزی پزشک را به دقت مصرف کنید.

با استفاده از خدمات کلینیک دکتر نجف بیگی کمترین درد و عارضه را بعد از عمل تجربه خواهید کرد و در مدت کوتاه سلامتی خود را بازخواهید یافت.

جمع‌بندی

جراحی بینی یک از رایج‌ترین روش‌هایی است که بازیگران سینما و خوانندگان برای افزایش زیبایی خود استفاده می‌کنند. این روش می‌تواند برای رفع مشکلات تنفسی مثل پولیپ و انحراف یا به منظور زیبایی بیشتر بینی مورد استفاده قرار گیرد. با جراحی بینی می‌تواند اندازه بینی را کوچک کرده، قوز آن را بگیرید، نوک آن را بالا ببرید و زاویه‌دار بودن بینی خود را برطرف کنید.

جراحی بینی می‌تواند روش‌های متنوعی چون رینوپلاستی، تیپ پلاستی و سپتورینوپلاستی داشته باشد. در این مقاله به معرفی رایج‌ترین روش‌های این جراحی پرداختیم و مهم‌ترین کاربردهای آن را شرح دادیم. در صورتی که قصد انجام عمل زیبایی بینی یا هر عمل زیبایی دیگری دارید می‌توانید به سایت دکتر نجف بیگی مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دکتر آرش نجف بیگی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا و ایران است. ایشان از شناخته‌شده‌ترین پزشکان زیبایی ایران است و با استفاده از خدمات این کلینیک می‌توانید در شرایط کاملا ایمن و استاندارد جراحی‌های زیبایی خود را انجام دهید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =