شش تا از بزرگترین نکته ها در مورد یادگیری آنلاین

دوره های آنلاین مطمئناً محبوب تر و به طور گسترده پذیرفته می شوند، با مطالعات کارشناسان حتی نشان می دهد که تقاضا برای آموزش آنلاین به سرعت در حال رشد است. اما، همه متقاعد نشده اند که ارزشمند هستند.

ما اینجا هستیم تا نظر خود را تغییر دهیم و بزرگترین افسانه ها و تصورات غلط در مورد یادگیری آنلاین را از بین ببریم. بیایید به تفکیک واقعیت از داستان بپردازیم.

۱. شما مدرک یا اعتبار مناسبی دریافت نخواهید کرد

ممکن است فکر کنید که دوره های آنلاین اکثراً نسخه های کمی پیچیده تر از صفحات ویکی هاو هستند که دستورالعمل ها و توضیحات اولیه را در مورد موضوعات بسیار ساده ارائه می دهند. از این گذشته، مطمئناً نمی توانید مدرک مناسبی را از خانه کسب کنید، می توانید؟

خوب، بله می توانید. یادگیری آنلاین می‌تواند طیف گسترده‌ای از مدارک، از حرفه‌ای/عملی تا مدارک تحصیلی بیشتر را در سطوح مختلف پوشش دهد. بنابراین چه بخواهید در سطح پایه شروع کنید یا چیزهای پیشرفته‌تری بیاموزید، یک دوره آموزشی برای شما وجود دارد.

به عنوان مثال، برخی از دوره های FutureLearn ما دارای گواهی CPD هستند، به این معنی که شما می توانید پس از اتمام دوره اعتبار حرفه ای دریافت کنید. علاوه بر این، اگر به یکی از MicroCredentials ما بپیوندید، یک مدرک حرفه‌ای کسب می‌کنید و حتی اعتبار علمی کسب می‌کنید که می‌توان از آن برای دریافت مدرک استفاده کرد.

حتی با دوره‌های کوتاه استاندارد ما، در صورت ارتقا یا اشتراک در یادگیری نامحدود، می‌توانید پس از اتمام دوره، گواهی موفقیت دیجیتالی دریافت کنید. اینها افزودنی عالی به CV شما خواهند بود و کارفرمایان آینده را تحت تاثیر قرار می دهند.

۲. همیشه تنها درس می خوانید

یکی از بزرگترین افسانه ها این است که اگر آنلاین مطالعه کنید، تنها خواهید بود. مردم تمایل دارند تصور کنند که ساعت‌ها با لباس خواب در رختخواب نشسته‌اند و چیزی جز یک فنجان چای سرد و تلویزیون واقعی در پس‌زمینه روشن نیست – و هیچ‌کس این را نمی‌خواهد.

با این حال، بسیاری از دوره‌های آنلاین فضایی برای گفتگوی دانش‌آموزان با یکدیگر دارند، جایی که می‌توانید در مورد نحوه یافتن دوره و آنچه نمی‌فهمید صحبت کنید، و حتی نکات و توصیه‌هایی را به اشتراک بگذارید. FutureLearn دقیقاً این کار را انجام می دهد – در دوره های آنلاین ما، بخش های نظرات در سراسر وجود دارد تا زبان آموزان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

اگر در حال تحصیل برای یک مدرک آنلاین هستید، اما هنوز به یک محوطه دانشگاهی خاص متصل هستید، برخی از موسسات ممکن است به شما اجازه دهند در حین تحصیل به محوطه دانشگاه بیایید تا بتوانید با مردم ملاقات کنید و از امکانات دانشگاه مانند کتابخانه استفاده کنید.

۳. همیشه بسیار گران است

گاهی اوقات، گذراندن یک دوره آنلاین ممکن است بسیار گران باشد. اگرچه آنها به طور کلی هنوز بسیار ارزان تر از دریافت مدرک معمولی هستند (که در بریتانیا سالانه ۹۲۵۰ پوند است)، بسیاری از افرادی که به دوره های آنلاین متکی هستند، نمی خواهند فقط برای دریافت تحصیلات بیش از هزار پوند پرداخت کنند.

با این حال، خوشبختانه برای شما، قطعا همیشه اینطور نیست! در FutureLearn، می‌توانید دسترسی محدودی به بیشتر دوره‌های کوتاه‌مدت ما به‌صورت رایگان داشته باشید، و اگر می‌خواهید متعهد شوید، فقط باید هزینه کمی بپردازید – سپس می‌توانید با سرعت خود یاد بگیرید، در آزمون‌ها و ارزیابی‌ها شرکت کنید. ، و گواهی دیجیتال دریافت کنید.

سپس، برای دسترسی نامحدود به بیش از ۱۰۰۰ دوره کوتاه مدت، می‌توانید هزینه ماهانه کمی را برای تقسیم هزینه پرداخت کنید یا فقط با ۱۹۹.۹۹ پوند یک سال دسترسی داشته باشید. مدارک ریز، مدارک تخصصی تخصصی ما، کمی گران تر هستند، اما ارزش قیمت را دارند.

۴. هیچ حمایتی از مربیان متخصص دریافت نخواهید کرد

یکی از ترسناک ترین افسانه ها این است که شما باید همه کارها را خودتان انجام دهید. و شما به خاطر باور این افسانه بسیار رایج بخشوده خواهید شد – بالاخره شما معلمی در مقابل خود نخواهید داشت و آنها معمولاً اولین کسی هستند که وقتی گیر می کنید از او می پرسید.

اما ننشستن در یک سالن سخنرانی ناراحت کننده به این معنی نیست که شما تنها هستید. دوره‌های آنلاین هنوز هم پشتیبانی معلمان را ارائه می‌دهند، بنابراین چه ماژول را درک نکنید و چه نیاز به یک افزونه در مقاله‌ای که می‌دانستید از قبل باید شروع می‌کردید داشته باشید، همیشه کسی وجود دارد که از طریق دوره شما از شما پشتیبانی کند.

در FutureLearn، به پیامی که مربیان در این دوره فعال هستند توجه کنید تا دوره ای را پیدا کنید که در آن یک عضو فعال تیم دوره از فراگیران پشتیبانی می کند.

اگر در حین گذراندن دوره، یک مجری دوره فعال باشد، نظرات شما را می‌خواند، به فراگیران پاسخ می‌دهد، نظرات را لایک کرده یا پین می‌کند، و به‌روزرسانی‌های کوچکی در محتوای دوره انجام می‌دهد. در مقاله ما درباره تسهیل دوره بیشتر بدانید.

۵. نسبت به یادگیری حضوری می تواند هم ساده تر و هم سخت تر باشد

در حالی که برخی از دوره های آنلاین برای مقدمه ای برای یک موضوع جدید طراحی شده اند، همه دوره های آنلاین آسان نیستند. همه دوره های ما توسط کارشناسان بین المللی تدریس در دانشگاه ها و سازمان های در سطح جهانی طراحی و ایجاد شده اند، بنابراین همانطور که می توانید تصور کنید، سختگیری آنها کمتر از دوره های حضوری نیست.

ما دوره‌های سرگرم‌کننده و ساده‌تری داریم، مانند نحوه پختن چای بعد از ظهر و نحوه نوشتن اولین آهنگ. با این حال، ما دوره های عمیق و پیچیده زیادی نیز داریم که به عزم و تلاش سخت نیاز دارد.

از برنامه نویسی کامپیوتر و امنیت سایبری گرفته تا توسعه پایدار و روش های تدریس، دوره های آنلاین ما آموزش دقیقی را برای شما فراهم می کند.

در هر صورت، یادگیری آنلاین می‌تواند به تمرکز بیشتری نسبت به کلاس‌های حضوری نیاز داشته باشد، زیرا شما باید به اندازه کافی انگیزه داشته باشید تا خودتان کار کنید، نه اینکه توسط معلم مورد آزار و اذیت قرار بگیرید.

۶. کارفرمایان را تحت تاثیر قرار نمی دهید یا شغل جدیدی پیدا نمی کنید

مدارکی که از دوره های آنلاین کسب می کنید به همان اندازه معتبر هستند که می توانید در دانشگاه تحصیل کنید. در گزارش آینده یادگیری ما در سال ۲۰۲۲، متوجه شدیم که ۸۱ درصد از پاسخ‌دهندگانی که از زمان شروع همه‌گیری شغل خود را تغییر داده‌اند، گفته‌اند که یک دوره آنلاین به آنها کمک کرده تا حرکت خود را انجام دهند.

ما همچنین تحقیقاتی را در مورد اینکه آیا کارفرمایان برای یادگیری آنلاین در سال ۲۰۲۱ ارزش قائل هستند انجام دادیم و دریافتیم که ۷۵٪ از مدیران استخدام گزارش کردند که برای انجام کارهای خود به ابزارها و دوره های آموزشی آنلاین متکی هستند و ۴۴٪ از مدیران استخدام آموزش آنلاین را بسیار عالی می دانند. برای فرآیند مصاحبه ارزشمند است.

بنابراین، نتایج واضح است – کارفرمایان به دلیل اینکه این یک دوره آنلاین است، در مورد صلاحیت شما اهمیتی نمی‌دهند – در واقع، آنها احتمالاً این واقعیت را تحسین می‌کنند که شما در وهله اول به اندازه کافی خودانگیخته و متعهد به انجام آن هستید. .

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 1 =