Skin care in the fall

مراقبت های پوست در پاییز به چه صورت است؟

با تغییر فصل پوست باید با شرایط آب و هوایی جدید سازگار شود. مهم است که بدانید مراقبت های پوست در پاییز به چه صورت است و آیا با روتین هر روزه در فصل تابستان متفاوت است یا خیر. هر فصل بسته به آب و هوایی که دارد مراقبت‌های پوستی خود را احتیاج خواهد داشت. مطمئنا متوجه تفاوت پوستتان درفصل تابستان با پاییز شده‌اید. به همین خاطر است که کرم و مواد مراقبتی که در فصل پاییز نیاز است کاملا متفاوت خواهد بود.

پوست انسان انواع مختلفی دارد، پوست چرب تا پوست‌های نازک و حساس هرکدام به مواد آرایشی و محصولات بهداشتی خاص خود نیاز دارند. استفاده از کرم مرطوب کننده مناسب فصل، کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست در برابر نور خوشید مهم است. بخصوص، استفاده از کرم دور چشم اهمیت بسیاری دارد چرا که پوست دور چشم بسیار نازک و حساس است و عدم رسیدگی می‌تواند باعث بوجود آمدن خطوط ریز و یا عمیق شود.

مراقبت های پوست در پاییز

مراقبت های پوست در پاییز

اقلیم هر منطقه نسبت به مناطق دیگر متفاوت است با این وجود رطوبت موجود در هوا با توجه به تغییر فصل، متفاوت خواهد بود. برخلاف تصوردر فصل تابستان با وجود تابش شدید نور خورشید و گرمای هوا، پوست رطوبت و چربی بیشتری دارد. به نسبت در فصل‌های سرد پوست خشک می‌شود به همین خاطر مراقبت های پوست در پاییز متفاوت است.

نوسان دما در فصل پاییز بیشتر است. روزها گرم و مرطوب، شب‌ها سرد و تا حدودی خشک. پوست بدن باید خود را با این تغییرات ناگهانی وقف دهد. بنابراین استفاده از محصولات بهداشتی مناسب می‌تواند از پوست در برابر این شوک ها محافظت کند.

یکی از دلایل رایج برای تغییر کرم‌ها و مراقبت های پوست در پاییز دمای سرد، بارش باران، روزهای کوتاه تر، باد بیشتر و از همه مهمتر کاهش سطح رطوبت و گرمایش بیشتر در داخل خانه است. هنگامی که دما و رطوبت کاهش می‌یابد ناگهان پوست با مجموعه ای جدید از شرایط آب و هوایی برای محافظت از شما روبرو می‌شود. برای سالم نگه داشتن سد پوستی بهتر است روتین روزانه خود را به روز کنید. این تغییر فصل بخصوص برای افرادی که پوست حساس تری دارند یک شوک است. می توانید با مراقبت بیشتر از پوست با شروع فصل پاییز، این شوک را کاهش دهید.

نکات مراقبت پوست در پاییز

مهم نیست در کجا زندگی می کنید، ماه های پاییز معمولا خنک تر و خشک تر از تابستان هستند. همچنین پاییز یک قدم مانده به ماه های خشک و سرد زمستانی است، بنابراین زمان مناسبی است تا مراقبت بیشتری از پوستتان داشته باشید. خرید محصولات بهداشتی مناسب پوست در کنار رعایت نکات مراقبت پوست در پاییز می‌تواند در حفظ سلامت پوستتان موثر باشد:

  1. پوست را هیدراته نگاه دارید

پاییز هوای متغیری و غیرقابل پیش بینی دارد گاه خشک و گاها مرطوب بودن هوا باعث می‌شود که به نسبت میزان رطوبت پوست شما نیز کاهش یابد. این خشکی باعث شکستگی بافت پوست و بوجود آمدن چروک می‌شود پس لازم است که رطوبت لازم را به پوست برسانید.

  1. کرم های سنگین تری را جایگزین مرطوب کننده کنید

در تابستان نیاز به استفاده از مرطوب کننده کمتر است. همچنین بهتر است از آبرسان‌های سبک استفاده شود چون پوست به اندازه کافی چربی دارد. اما نحوه مراقبت از پوست در پاییز متفاوت خواهد بود. بهتر است از کرم‌های سنگین‌تر و درصد چربی بیشتری استفاده کنید تا مانعی بین پوستتان و هوای خشک اطراف باشد.

نکات مراقبت پوست در پاییز

  1. ضد آفتاب را فراموش نکنید

ممکن است در فصل پاییز تابش خورشید ملایم‌تر باشد و حتی برخی از روزها ابری و بدون آفتاب باشد. با این وجود هرگز استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید. این کار پوست شما را در برابر آفتاب سوختگی و همچنین رادیکالهای آزاد محیط که باعث پیری پوست می شوند حفظ می‌کند.

  1. از محصولات لایه بردار کمتر استفاده کنید

یک اشتباه رایج که در فصل پاییز رخ می دهد استفاده مداوم از لایه بردارهای قوی و محصولات حاوی aha و bha برای نرم و لطیف کردن پوست است. استفاده مداوم و بیش از اندازه از محصولات لایه بردار می‌تواند باعث تحریک پوست، ایجاد حساسیت و قرمزی آن شود. همچنین پوست در برابر باد و هوای سرد آسیب پذیرتر خواهد شد.

  1. پوست لب را فراموش نکنید

رسیدگی و مراقبت از پوست لب باعث می‌شود که از ترک خوردگی،‌ خشک شدن و زبری پوست جلوگیری شود. بالم لب را همیشه همراه خود داشته باشید و در طول روز استفاده کنید. مواد محافظت کننده بالم باعث حفظ رطوبت پوست لب شده و همچنین از پوست در برابر باد پاییزی محافظت خواهد کرد.

  1. از لوسیون بدن استفاده کنید

استفاده از لوسیون مرطوب کننده پوست پس از هربار استحمام باعث می‌شود که از خشکی دستها، آرنج، زانو و پوست هر قسمت از بدن که در خطر خشک شدن است، جلوگیری شود.

  1. از روغن صورت استفاده کنید

بهتر است یادآوری کنیم که استفاده از روغن های مخصوص صورت از جمله نکات مراقبت پوست در پاییز به شمار می‌رود. برخی از روغن‌ها مخصوص استفاده در پاییز هستند. روغن‌های سرشار از آنتی آکسیدان، روغن گل سرخ رزهیپ از جمله محصولات مناسب برای محافظت از پوست در پاییز هستند.

  1. برای پوست حساس از مواد تحریک کننده استفاده نکنید

یکی از راه های کاهش حس سوزش پوست،‌ عدم استفاده از مواد محرک پوست در فصل پاییز است. حساسیت پوستی در هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است. با این وجود استفاده از محصولات عطری، حاوی الکل، اسیدهای قوی، سولفات و اسانس می‌تواند آسیب رسان باشد.

نحوه مراقبت از پوست در پاییز

نیازی به نگرانی برای تغییر فصل و واکنش پوست نیست. تنها کافی است که نحوه مراقبت از پوست در پاییز را بشناسید و بر اساس آن روتین پوستی را انتخاب کنید. شما می توانید از یک پاک کننده، مرطوب کننده و ضد آفتاب ساده استفاده کنید تا پوستتان همواره سالم و شاداب بماند. خرید محصولات مراقبت از پوست از طریق فروشگاه اینترنتی روشی مطمئن، به صرفه و قابل اعتماد است.

شما می‌توانید با مطالعه و بررسی هر کدام از محصولات بهترین گزینه را انتخاب و خریداری کنید. در فصل پاییز اساس مراقبت از پوست باید بر پایه آبرسانی، تغذیه پوست، پیشگیری از خشکی و محافظت در برابر عوامل محیطی باشد. اگر این نکات را در مراقبت‌های پوست در پاییز بکار ببندید می‌توانید تا سال‌های سال جوانی پوستتان را حفظ کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 12 =