پایگاه داده چیست؟

پایگاه داده چیست؟

پایگاه داده چیست؟ پایگاه داده مجموعه ای سازمان یافته از اطلاعات است. کسب و کارهای کوچک می توانند از پایگاه های داده به روش های مختلف استفاده کنند. پایگاه داده می تواند به شما در سازماندهی اطلاعات مشتریان و مشتریانتان کمک کند. یک پایگاه داده می تواند حاوی اطلاعاتی در مورد موجودی محصول شما باشد. یک پایگاه داده می تواند فروش، هزینه ها و سایر اطلاعات مالی را ردیابی کند.

کسب اطلاعات بیشتر: نماد منوی ۳ خطی: منوی همبرگری چیست؟

پایگاه داده چیست؟

هدف از پایگاه داده کمک به سازماندهی کسب و کار شما و حفظ دسترسی آسان به اطلاعات است تا بتوانید از آن استفاده کنید. اما این یک راه حل جادویی برای تمام نگرانی های داده شما نیست.

ابتدا باید داده ها را جمع آوری و در یک پایگاه داده وارد کنید.

دوم، شما باید اطلاعات را از یک پایگاه داده سازماندهی و استخراج کنید تا قابل استفاده باشد. برای این کار معمولاً به یک برنامه نرم افزاری نیاز دارید که به سازماندهی داده ها، استخراج، انتقال و استفاده از آن کمک کند.

بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک، کاربران سنگین مایکروسافت اکسل یا صفحات گسترده گوگل هستند. یک صفحه گسترده ممکن است شبیه به یک پایگاه داده به نظر برسد. اما یک صفحه گسترده به اندازه یک پایگاه داده برای حجم زیادی از اطلاعات قدرتمند نیست.

همچنین، دریافت اطلاعات به صفحه‌گسترده و خارج کردن آن می‌تواند مشکل باشد. ممکن است مجبور شوید مقدار زیادی از وارد کردن دستی داده ها یا صادرات و وارد کردن دستی داده ها به برنامه های دیگر را انجام دهید. و نمی‌توانید به راحتی داده‌های صفحه‌گسترده را دستکاری کنید – یعنی آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنید، آن‌ها را به برنامه‌های دیگر منتقل کنید یا با آن گزارش‌ها را اجرا کنید.

پایگاه های داده می توانند سازمان شما را بسیار کارآمدتر کرده و بینش های ارزشمندی را به مدیریت ارائه دهند. آنها به درک اطلاعات شما کمک می کنند. آنها می توانند به شما کمک کنند تا محصولات و خدمات خود را ارزشمندتر کنید. آنها می توانند به شما در فروش بیشتر کمک کنند.

به عنوان مثال، اگر صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید، می توانید از یک پایگاه داده برای وب سایت خود برای پیگیری داده های مشتریان، خریدها، قیمت ها و سایر اطلاعات استفاده کنید. این می تواند مستقیماً به سیستم حسابداری شما منتقل شود – در زمان شما برای جمع آوری داده ها، یافتن صفحه گسترده مربوطه و وارد کردن داده ها صرفه جویی می شود.

با نرم‌افزارهای پیچیده، می‌توان از این داده‌ها برای ارائه پیشنهاداتی برای خریدهای اضافی استفاده کرد. داده‌ها همچنین می‌توانند به شما در مدیریت سطوح موجودی کمک کنند، تا بدانید که موجودی در حال کم شدن است یا زمانی که چیزی در انبار موجود نیست.

پایگاه های اطلاعاتی برای افراد تجاری غیر فنی

برای صاحبان مشاغل کوچک و کارکنان غیر IT، پایگاه های داده واقعاً باید در یک برنامه نرم افزاری پیچیده شوند تا مفید باشند. تا زمانی که در نقش های فناوری نباشیم، بسیاری از ما مستقیماً به یک پایگاه داده MySQL کدنویسی و ضربه زدن نخواهیم کرد.

شما همیشه از پایگاه های داده استفاده می کنید و ممکن است متوجه آن نباشید. سرویس‌های نرم‌افزار آنلاینی که امروزه از آنها استفاده می‌کنیم، نوعی پایگاه داده در آنها تعبیه شده است. یک برنامه نرم افزار حسابداری یا یک برنامه تجارت الکترونیک، یک پایگاه داده در داخل خود خواهد داشت.

اگر به یک برنامه حسابداری استاندارد یا فروشگاه تجارت الکترونیک نیاز دارید، عالی است.

اما در مورد بخش هایی از کسب و کار شما با گردش کار منحصر به فرد چطور؟ یا فرآیندهایی که مختص کسب و کار شما هستند؟

اینجاست که امروزه اپلیکیشن های پایگاه داده غیرفنی وارد می شوند. با یکی از پایگاه‌های اطلاعاتی مناسب برای کسب‌وکار (که گاهی اوقات پایگاه داده دسکتاپ نامیده می‌شود)، می‌توانید یک پایگاه داده خاص برای کسب و کار و گردش کار خود راه‌اندازی و سفارشی کنید – و نیازی نیست که یک کدنویس باشید.

مایکروسافت اکسس یکی است. Quick Base یکی دیگر از مواردی است که برای کارکنان غیر IT مناسب است و حتی می توانید از آن برای ایجاد برنامه های تلفن همراه استفاده کنید. Filemaker سومین گزینه محبوب است و مخصوصاً برای Mac، iPhone و iPad محبوب است.

از این نوع پایگاه‌های اطلاعاتی مناسب برای کسب‌وکار می‌توان برای نگهداری، ردیابی و استفاده از داده‌هایی استفاده کرد که ممکن است یک برنامه نرم‌افزاری را پیدا نکنید. می توانید از آنها برای ایجاد داشبوردهای اجرایی سفارشی استفاده کنید. اما لازم نیست یک توسعه دهنده نرم افزار استخدام کنید.

استفاده از یک برنامه پایگاه داده دسکتاپ مانند توسعه برنامه های نرم افزاری سفارشی برای تجارت شما است، بدون اینکه پیچیدگی و هزینه برنامه نویسی داشته باشید.

اشتراک گذاری

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: بهترین افزونه های دانلود کننده ویدیو برای کروم – آرپسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 6 =