ورزش های قلبی عروقی چیست؟

ورزش های قلبی عروقی یا ورزش های هوازی، قلب و ریه ها را تقویت می کند و به حفظ سلامت سیستم قلبی عروقی کمک می کند.

از گروه های عضلانی بزرگ مانند بازوها، پاها، باسن و باسن استفاده می کند. نیاز بدن به اکسیژن در طول تمرینات هوازی افزایش می یابد. می توانید در سطوح چندگانه تمرین کنید. ورزش قلبی عروقی برای داشتن قلب سالم ضروری است. همچنین به کاهش وزن و احساس بهتر در مورد خود کمک می کند.

کسب اطلاعات بیشتر: چطور یک باشگاه بدنسازی مناسب برای تمرین انتخاب کنیم؟

ورزش قلبی عروقی چیست؟

ورزش قلبی عروقی هر نوع فعالیت بدنی است که ضربان قلب را برای تقویت عضلات و افزایش استقامت افزایش می دهد.

از گروه های عضلانی بزرگ به طور مداوم برای مدت طولانی با سرعت آهسته تا متوسط (بین 120-150 ضربه در دقیقه) استفاده می کند. این فعالیت ها شامل دویدن، شنا، دوچرخه سواری و رقص است.

تمرینات بی هوازی از گروه‌های عضلانی بزرگ در ضربات سریع برای ایجاد قدرت یا سرعت با استراحت کم بین تمرینات (با سرعتی بیشتر از متوسط) استفاده می‌کند. نمونه هایی از تمرینات بی هوازی شامل وزنه برداری، دوی سرعت و پلایومتریک (تمرین پرشی) است.

از گروه های عضلانی بزرگ استفاده می کند

ورزش قلبی عروقی به هر نوع فعالیتی گفته می شود که ضربان قلب را بالا می برد و باعث می شود تنفس سخت تر شود.

از گروه های عضلانی بزرگ مانند بازوها، پاها، باسن و باسن استفاده می کند. این نوع فعالیت بدنی را می توان در سطوح مختلف با شدت انجام داد – از آهسته و پیوسته گرفته تا سریع و شدید – بسته به آنچه می خواهید به دست آورید.

ورزش های قلبی عروقی را می توان در هر مکانی (در خانه یا باشگاه)، با یا بدون تجهیزات انجام داد. حتی می توانید این کار را در حین تماشای تلویزیون انجام دهید.

نیاز بدن به اکسیژن افزایش می یابد

در طول تمرینات قلبی عروقی، بدن به اکسیژن بیشتری نیاز دارد. در نتیجه قلب خون بیشتری را به عضلات پمپاژ می کند و ریه ها هوای بیشتری را جذب می کنند. که منجر به افزایش نیاز به اکسیژن برای رساندن به عضلات می شود.

می توانید در سطوح چندگانه تمرین کنید

شدت تمرین شما با میزان سختی کار و سرعت حرکت شما تعیین می شود.

به عنوان مثال، اگر با سرعت خاصی می دوید و انجام مکالمه برای شما آسان است، این نمونه ای از تمرینات با شدت کم است. اگر به دلیل تنفس سریع و سنگین، صحبت کردن دشوار است، این نمونه ای از یک ورزش با شدت بالا است.

مهم است که بدانید چگونه سطح شدت خود را بسنجید تا بتوانید متناسب با سطح تناسب اندام و اهداف خود، مورد مناسب را انتخاب کنید. برای انجام صحیح این کار، در مورد RPE های مختلف (نرخ تلاش درک شده) اطلاعات کسب کنید.

ورزش قلبی عروقی برای داشتن قلب سالم ضروری است

تمرینات قلبی نوعی ورزش است که ضربان قلب و تنفس را افزایش می دهد. می توان آن را برای دوره های طولانی تر و با شدت کمتری نسبت به ورزش های بی هوازی انجام داد و به ویژه برای افرادی که می خواهند وزن کم کنند یا به اندام بهتری برسند مفید است.

این تمرینات شامل پیاده روی، آهسته دویدن، دوچرخه سواری، شنا، رقصیدن یا هر فعالیت دیگری است که ضربان قلب را در حین انجام آن بالا نگه می دارد. اگر هر روز شروع به ورزش کردن در باشگاه یا دویدن روی تردمیل می کنید اما بعد از آن خسته تر از آن هستید که نمی توانید کار دیگری انجام دهید (از جمله نشستن)، ممکن است بیش از حد تمرین کرده باشید.

در این صورت، باید برنامه روتین خود را به عقب برگردانید تا زمانی که بدن بین تمرینات زمان لازم برای ریکاوری داشته باشد تا ماهیچه ها خسته نشوند.

همچنین به کاهش وزن و احساس بهتر در مورد خود کمک می کند

تمرینات قلبی عروقی به کاهش وزن کمک می کند و احساس بهتری نسبت به خود دارید. البته این فقط در مورد فواید فیزیکی نیست: ورزش قلبی عروقی همچنین می تواند خلق و خو، عزت نفس و اعتماد به نفس شما را تقویت کند.

به عنوان مثال، اگر در خانه از تردمیل استفاده می کنید یا هر روز به جای رانندگی به محل کار خود پیاده روی می کنید، متوجه خواهید شد که لباس هایتان بهتر از قبل می آید. حتی ممکن است با پوشیدن آن شلوارهای جین تنگ که از دوران کالج مناسب نبوده اند، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. حقیقت این است که وقتی شروع به توجه به میزان چربی در بدن خود کنید (و کجا) خلاص شدن از شر آن آسان تر می شود.

تمرینات قلبی عروقی برای حفظ سلامت قلب ضروری هستند و همچنین می توانند به کاهش وزن و احساس بهتر در مورد خود کمک کنند.

حتی اگر ورزشکار نیستید، راه های زیادی برای رسیدن به تناسب اندام با ورزش هوازی وجود دارد. هر روز با ده دقیقه پیاده روی شروع کنید و به تدریج مدت زمان ورزش را در هفته افزایش دهید تا در نهایت بتوانید تمام تمرینات خود را در یک مکان انجام دهید – خانه خود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 5