Why should you not be afraid of simultaneous training?

چرا نباید از تمرین همزمان ترسید؟

تمرین همزمان: چیزی برای ترسیدن وجود ندارد

علیرغم تحقیقات اولیه مبنی بر مضر بودن آن، ورزشکاران می توانند از تمرین همزمان استقامت و قدرت، فواید زیادی کسب کنند.

بن اندروز، مربی پیشرو قدرت و آمادگی مستقر در استرالیا، از طرفداران بزرگ تمرینات همزمان است و می‌گوید این تمرین تاثیرات مثبت زیادی دارد.

او در جریان ارائه علم برای ورزش خود با عنوان «تمرین همزمان» گفت: «[تمرین همزمان به عنوان] تمرین ویژه توانایی‌های استقامتی و قدرتی به‌طور متوالی یا با حداکثر ۲۴ ساعت ریکاوری که دو حالت تمرین را از هم جدا می‌کند، تعریف می‌شود.

هدف این است که به طور همزمان تعدادی از ویژگی ها را توسعه دهیم – [به عنوان مثال] قدرت پایین بدن، سرعت جانبی و خطی، قدرت بالاتنه، ظرفیت بی هوازی، ظرفیت هوازی.

ورزشکارانی که در چندین کیفیت نخبه هستند، اغلب توانایی تغییر بازی را دارند… بله، کریستیانو رونالدو یک جهش عمودی نخبه دارد، اما او همچنین دارای بالاترین سرعت، تغییر جهت، [و] به عنوان یکی از بهترین ها شناخته می شود. دوندگان در لیگ.”

رد کردن «اثر تداخلی»
اندروز گفت تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که «اثر تداخلی» – زمانی که توسعه یک کیفیت ممکن است در توسعه کیفیت دیگری تداخل داشته باشد، در مقایسه با تمرین هر یک از کیفیت‌ها جدا از یکدیگر – ممکن است بر ورزشکارانی که تمرینات همزمان انجام می‌دهند تأثیر منفی بگذارد.

با این حال، او گفت که از آن زمان تاکنون بی‌حساب شده است و بیشتر مطالعات مدرن افزایش عملکرد فیزیکی را در طول تمرینات همزمان، به‌ویژه با ریکاوری و زمان‌بندی مناسب، نشان داده‌اند.

اندروز گفت که تمرین بیش از حد دلیل محتمل هرگونه تداخل منفی در درازمدت است که تخلیه بار، تغذیه، استراحت، خواب و سایر روش‌های بازیابی حیاتی است.

اهمیت بازیابی
تخلیه بار یک کاهش برنامه ریزی شده در حجم تمرین برای ارتقای ریکاوری است، با پیشنهاد اندروز که هر چهار تا شش هفته یک بار در هفته تخلیه شود.

او گفت: «بیشتر اوقات تمرین بیش از حد در نتیجه این اتفاق می افتد که ورزشکار یا گروهی از ورزشکاران برای ریکاوری از محرک تمرینی تلاش نمی کنند. همه ورزشکاران خارج از مراقبت ما از خود مراقبت نمی کنند – کاری که خارج از آن زمان انجام می دهند برای تمرین بسیار مهم است.

شما می توانید بهترین برنامه تمرینی دنیا را داشته باشید، اما اگر ورزشکار شما به خانه برود و نخوابد، با بهبودی کار نکند، خوب غذا نخورد، حتی اگر بارهای تمرینی به درستی انتخاب شده باشند، علائم تمرین بیش از حد را نشان خواهند داد.

“استراحت، بهبودی، بازسازی، تکرار!”

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

91 − = 83