استفاده از گوگل مپ بدون اینترنت

اوایل این ماه، من و دوستانم هنگام رانندگی به Airbnb خود در نزدیکی پارک ملی یوسمیتی گم شدیم. طوفان برفی بزرگ رشته کوه سیرا نوادا را درنوردید و بزرگراه های شلوغ و همچنین جاده های کوچکتر را مسدود کرد. برای صرفه جویی در زمان، تصمیم گرفتیم یک میانبر (تصمیم احمقانه) بگیریم، اما خیلی زود متوجه شدیم که راه را اشتباه می رویم. و برای تکمیل آن، هیچ یک از ما سرویس اینترنت نداشتیم، بنابراین نمی‌توانیم از Google Maps برای یافتن مسیر جدید استفاده کنیم.

سرانجام پس از ساعت ها تلاش در جاده های مختلف، توانستیم راه بازگشت را طی کنیم. اما ما می‌توانستیم با دانلود آفلاین نقشه‌های گوگل (و همچنین با استفاده نکردن از آن «میانبر» از همه این مشکلات جلوگیری کنیم. حتی بدون سرویس اینترنت، Google Maps همچنان می‌تواند به شما کمک کند تا جایی که باید بروید حرکت کنید — فقط باید نقشه صحیح را دانلود کنید.

اگر قصد سفر به جایی را دارید که ممکن است سرویس اینترنت نداشته باشید، باید یک نقشه (یا چندین نقشه) را به صورت آفلاین در Google Maps دانلود کنید. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید.

آیا می خواهید سایر نکات و ترفندهای Google Maps را بررسی کنید؟ بررسی کنید که چگونه خانه خود را در Google Maps محو کنید و سه ویژگی جدید Google Maps که قطعاً می خواهید درباره آنها بدانید.

کسب اطلاعات بیشتر: همه به اشتباه از Google Photos استفاده می کنند

چگونه نقشه های گوگل را به صورت آفلاین دانلود کنیم

اول از همه، نیازی نیست نقشه های گوگل را به طور کامل دانلود کنید. در عوض، قبل از سفر، می‌خواهید یک منطقه خاص را دانلود کنید، که می‌تواند یک شهر، شهرستان یا منطقه‌ای باشد که زمان خود را در آن سپری می‌کنید و ممکن است سرویسی در تلفنتان نداشته باشید.

برای دانلود نقشه در Google Maps به صورت آفلاین، برنامه Google Maps را در iOS یا Android باز کنید و روی عکس نمایه خود در بالا سمت راست ضربه بزنید (برای این کار باید به حساب Google خود وارد شوید). در منوی ظاهر شده، روی نقشه های آفلاین > نقشه خود را انتخاب کنید ضربه بزنید.

از انگشتان خود برای قرار دادن نقشه ای که می خواهید دانلود کنید در محدوده مرز مستطیل استفاده کنید. برای حرکت روی نقشه از یک انگشت و برای بزرگنمایی و کوچکنمایی با دو انگشت استفاده کنید. همانطور که در اطراف نقشه حرکت می کنید، خواهید دید که دانلود چقدر فضای ذخیره سازی روی گوشی شما اشغال می کند. هنگامی که از منطقه راضی شدید، روی دانلود ضربه بزنید.

توجه: همچنین می‌توانید یک شهر یا منطقه دیگر را در Google Maps تایپ کنید و سپس دکمه دانلود را که در پنجره بازشو ظاهر می‌شود را فشار دهید تا نقشه به‌صورت آفلاین بارگیری شود، اما این فقط در آیفون کار می‌کند.

برای دانلود نقشه باید به Wi-Fi متصل باشید. اگر می‌خواهید از طریق تلفن همراه دانلود کنید، به صفحه نقشه‌های آفلاین بروید، روی نماد چرخ‌دنده در بالا سمت راست ضربه بزنید، روی «زمان دانلود نقشه‌های آفلاین» ضربه بزنید و از طریق Wi-Fi یا شبکه تلفن همراه را انتخاب کنید. هنگامی که نقشه شما دانلود شد، به صفحه نقشه های آفلاین بازگردانده می شوید، جایی که می توانید تمام نقشه های آفلاین خود را ببینید.

اکنون می‌توانید از Google Maps حتی زمانی که در منطقه‌ای که دانلود کرده‌اید آفلاین هستید استفاده کنید — و فقط در آن منطقه. زمان‌های سفر بسیار دقیق یا گزینه‌های مسیر جایگزین را دریافت نخواهید کرد زیرا ترافیک و سایر مشکلات جاده‌ای در نظر گرفته نمی‌شوند، اما یک تصویر کلی از مدت زمان سفرتان دریافت خواهید کرد. مسیرهای حمل و نقل، دوچرخه سواری و پیاده روی نیز به صورت آفلاین در دسترس نیستند — فقط مسیرهای رانندگی.

اشتراک گذاری

2 یک پینگ

  1. پینگ بک: آیا ChatGPT مشاغل انسانی را نابود می کند؟ – آرپسه

  2. پینگ بک: بهترین خودروهای برقی در سال 2023 – آرپسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

47 − = 42